Home » טיפולי כירורגיה פלסטית » FACETITE – מיצוק עור הפנים והצוואר

FACETITE – מיצוק עור הפנים והצוואר

​מהו טיפול FACETITE?

FACETITE היא פרוצדורה אסתטית זעיר-פולשנית המשתמשת בטכנולוגית תדרי רדיו (RF) כדי לפרק את השומן ולהדק את קו הלסת והפימה, צוואר ללא צורך בניתוח. היא נועדה לתת מענה לאזורים עם שומן קל ועור נפול, במטרה להגיע למראה פנים מוגדר יותר.

במהלך ההליך מוחדרת צינורית קטנה (Cannula) מתחת לעור, ודרכה מועברת אנרגיית RF מבוקרת לאזורי המטרה. אנרגיה זו מחממת את הרקמות הבסיסיות, מכווצת אותן ומהדקת אותן. במקביל, אנרגיית ה-RF גם מגרה את ייצור הקולגן, מה שעוזר לשפר את גמישות העור ואת המוצקות שלו לאורך זמן.

ההליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית.

החום שיוצרת אנרגיית ה-RF נשלט בקפידה ומפוקח לאורך כל התהליך, כדי להבטיח בטיחות מירבית ולייעל את התוצאות באופן מיטבי.

אחד היתרונות המשמעותיים של פייס טייט הוא שהתוצאות נראות מהר, עם תקופת החלמה קצרה,  ללא צלקות  פרט לכ 4 נקודות זעירות דרכן חודרת הקאנולה שאף הן נעלמות בהשוואה להליכים כירורגיים מסורתיים כמו מתיחת פנים. מכיוון שמדובר בטיפול זעיר-פולשני, התוצאות הספציפיות של Facetite כוללות שיפור במתיחת העור, סנטר כפול ושיפור קו מתאר הפנים הכללי.

Facetite הוא הליך רפואי, וחשוב שיבוצע על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית מוסמך ומנוסה, אשר קיבל הכשרה מיוחדת בטכניקה זו.

FACETITE – טכנולוגיה מתקדמת למיצוק עור הפנים והצוואר וללא ניתוח

כיצד טיפול פייס טייט עוזר להשיג מראה צעיר יותר?

טיפול פייס טייט עוזר להשיג מראה צעיר יותר באמצעות מספר מנגנוני פעולה:

 • מיצוק עור: Facetite משתמש באנרגיית RF כדי לחמם את הרקמות הבסיסיות באופן מבוקר, מה שגורם להתכווצות סיבי הקולגן בעור, וכתוצאה מכך, להידוק מיידי של העור. במשך הזמן החום גם ממריץ את הייצור של קולגן חדש, מה שמשפר עוד יותר את הגמישות והמוצקות של העור. העור המהודק והמחודש מעלים את המראה הרפוי, לטובת קו מתאר פנים צעיר יותר.
 • קו לסת רפוי ונפול שאינו מוגדר: ככל שמתבגרים, העור מאבד מגמישותו, מה שמוביל לצניחת עור ולהיווצרות "מראה בולדוג" , לאורך קו הלסת. Facetite מאפשר התמקדות באזורים אלה, ושליחת אנרגיית RF כדי לעורר ייצור קולגן לשם הידוק העור, ובכך לנטרל את המראה של לסתות רפויות. 

שיפור קווי המתאר של הפנים: Facetite גם נותן מענה לאזורים של הצטברות שומן, כמו סנטר כפול ופימה נפולה. Facetite מאפשר מיקוד של אנרגיית ה-RF במצבורי השומן הללו, וגורם להם להתחמם ולהתפרק כשלבסוף הרופא שואב במזרק את השומן. כך מגיעים לקווי מתאר פנים צעירים והרמוניים יותר.

אזורי הטיפול

טיפול Facetite יכול לטפל ביעילות באזורים שונים בפנים ובצוואר, כמו למשל:

 • עיצוב סנטר וקו הלסת: ניתן להשתמש ב-Facetite לשיפור החדות וקווי המתאר של הסנטר וקו הלסת, על ידי כך שמהדקים עור נפול באזורים אלה, ומצמצמים את מראה הלסתות.
 • קווי מריונטה: הפילה קלה של קווי מריונט הם הקווים האנכיים הנמשכים כלפי מטה מזוויות הפה. הם מכונים גם “קמטי דאגה”, ובנוסף נפילת "בולדוג" שמקנים מראה של ליצן עצוב. בעזרת Facetite ניתן התמקד בקווים הללו, ולהפחית את אפקט הצניחה.
 • צוואר והאזור מתחת לסנטר: Facetite מבצע תהליך של המסת השומן, לאחר מכן שאיבה שלו. זה מאפשר הידוק של אזור הצוואר והלסת.

יתרונות טיפול FACETITE ב- TLV medical

היתרונות של טיפול Facetite ב-TLV Medical, הם מהפכניים, והם מתאפשרים בזכות המומחיות, הדיוק והמקצועיות שמתלכדים כדי לספק את התוצאות הרצויות.

אנשי הצוות בהובלת ד"ר ווגמן הם מיומנים ומבינים את הניואנסים של אסתטיקת הפנים, והם מחויבים לעזור לכל מטופל להשיג מראה צעיר ורענן.

היתרון המשמעותי ביותר של טיפול Facetite, שהוא טיפול זעיר-פולשני המתבצע תחת הרדמה מקומית, הוא שזה מחליף ניתוח כירורגי עם הצורך בהרדמה כללית.  

הטיפול אינו משאיר צלקות ואם הוא נעשה בידיים מיומנות לא נוצרים שטפי דם. תקופת ההחלמה קצרה, וניתן לחזור לשגרה באופן מיידי.

יתרון נוסף הוא שטיפול פייס טייט גורם למיצוק העור, להפחתת רפיון הסנטר, צוואר וקו הלסת, לשיפור קווי המתאר של הפנים. הצוות ב-TLV medical הוא מקצועי, מומחה בתחומו ומבטיח תוכנית טיפול מותאמת אישית, שקשובה לצרכיו של כל מטופל.

ב-TLV Medical מובטחת לכם חוויה נעימה, המשלבת טכנולוגיה מתקדמת, טיפול מותאם אישית, ואומנות של עיצוב פנים. 

הכה את המומחה - אודות ד"ר ווגמן

ד"ר יונתן ווגמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית והוא ראש תחום האסתטיקה ב-TLV מדיקל, שעוסקת בהרמת, הגדלת והקטנת חזה, מתיחת זרועות, בטן ופנים, שאיבת שומן, הצמדת אוזניים ועוד.

ד"ר ווגמן מתמחה בניתוחים אסתטיים ובמגוון פרוצדורות אסתטיות שאינן ניתוחיות,  ובביצוע הזרקות בשיטה החדשנית של  "Code MD" ואף מכשיר רופאים בשיטה זו.

ד"ר ווגמן מאמין שחדשנות היא הכרחית ברפואה, ולכן, מדי תקופה, הוא דואג לבצע ניתוחים והשתלמויות בחו"ל. הוא גם מרצה בתחומי ההתמחות שלו, ומשמש כיועץ לחברות מסחריות מובילות.

הוא פיתח טכניקת טיפול מקורית להפחתת כאב במטופלי כוויות על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה.

ד"ר ווגמן מאמין שהצלחת כל טיפול לא תלויה רק במומחיות ובמקצועיות של הרופא אלא גם ביכולת שלו ליצור תקשורת וכימיה טובה עם המטופל, ביכולת שלו להיות קשוב לצרכים, לתאם ציפיות, להסביר את התהליכים באופן שקוף וללכת יד ביד עם המטופלים מהמפגש הראשון ועד סיומו.

פתרון אולטימטיבי שלא מצריך ניתוח

FACETITE ומתיחת פנים הן פרוצדורות אסתטיות לשיפור מראה הפנים, אך הן שונות בכמה היבטים:

טכניקה: 

FACETITE הוא הליך זעיר-פולשני הכרוך בדרך כלל בחתכים קטנים. משתמשים במכשיר מיוחד המספק אנרגיית חום ממוקדת ומבוקרת של גלי רדיו, המאפשרת גם המסת שומן וגם הידוק ומיצוק רקמות. והכל נעשה בהרדמה מקומית.

מתיחת פנים היא הליך כירורגי הדורש הרדמה כללית, וכולל ביצוע חתכים גדולים יותר, מניפולציה נרחבת יותר של הרקמות, הרמה ומיקום מחדש של העור. 

התאוששות והחלמה: 

זמן ההחלמה של FACETITE בדרך כלל קצר יותר בהשוואה למתיחת פנים. טיפול FACETITE, גורם רק לעיתים רחוקות שטפי דם, נפיחות ואי נוחות, ובדרך כלל אפשר לחזור לפעילות יומיומית מיד.

מתיחת פנים כרוכה בתקופת החלמה ארוכה יותר, לעיתים עם חבורות משמעותיות יותר, נפיחות ואי נוחות כמו אחרי כל הליך כירורגי. המטופלים עשויים להזדקק לזמן השבתה של שבוע או יותר לפני חידוש הפעילות הרגילה.

תוצאות:

טיפול FACETITE מספק השפעות של מיצוק ועיצוב עור ניכרים על ידי גירוי ייצור הקולגן והידוק הרקמות הבסיסיות. עם זאת, ייתכן שהוא לא יספק את אותה רמת תוצאות כמו מתיחת פנים, במיוחד עבור מטופלים עם רפיון עור משמעותי או רפיון שרירים. 

מתיחת פנים יכולה לתת מענה לסימני הזדקנות מתקדמים יותר, כולל עור רפוי, קמטים עמוקים ורפיון שרירים, ולספק תוצאות דרמטיות וארוכות טווח יותר.

התאמה: 

FACETITE מתאים לאנשים עם סימנים קלים עד בינוניים של הזדקנות פנים, כגון עור רפוי, מראה בולדוגאו רפיון עור קל. מטופלים בוחרים בו לעתים קרובות בתור אפשרות פחות פולשנית, או במידה והם עדיין לא מוכנים למתיחת פנים כירורגית בשליש התחתון של אזור פנים, סנטר וצוואר. 

מתיחת פנים מומלצת בדרך כלל למטופלים עם סימני הזדקנות משמעותיים יותר, כולל רפיון עור חמור, קפלים עמוקים או רפיון שרירים שלא ניתן לטפל בהם בצורה מספקת בטיפולים לא ניתוחיים.

בסרטון ד"ר יונתן ווגמן מסביר מתי מומלץ לעשות ניתוח מתיחת פנים.

איך מעצבים את קו הלסת בפועל?

ניתן לבצע עיצוב קו הלסת באמצעות פרוצדורות וטכניקות שונות, הן כירורגיות והן שאינן ניתוחיות. הגישה הספציפית תלויה ביעדים אינדיבידואליים בשיקולים אנטומיים ורפואיים:

 • חומרי מילוי עוריים: חומרי מילוי כגון מוצרים המבוססים על חומצה היאלורונית וקאלציום אותם מזריקים לאורך קו הלסת כדי להוסיף נפח, לשפר את קו המתאר וליצור מראה מחוטב יותר. טכניקה זו משמשת לעתים קרובות כדי לשפר קו לסת חלש או שקוע.
 • הזרקת בוטוקס: במקרים בהם קו הלסת נראה רחב או בולט יתר על המידה בשל נפח השריר, ניתן להשתמש בהזרקת בוטוקס על מנת להדק את קו הלסת. על ידי הזרקת בוטוקס לשרירים האחראים על הלעיסה, ניתן להקטין את גודל השריר, וכתוצאה מכך לאפשר לקו הלסת להיראות מעוצב יותר,  כמו גם מזו בוטוקס לאזור פסי רוחב בצוואר.
 • מתיחת פנים או הרמת צוואר: פרוצדורות כירורגיות שיכולים לשפר בעקיפין את מראה קו הלסת. ניתן לשפר את מראה קו הלסת, ולהחזיר לו מראה צעיר יותר, על ידי טיפול בעור רפוי בפנים התחתונות ובצוואר. 

עיצוב קו הלסת ללא ניתוח, בעזרת גלי רדיו

מתיחת קו הלסת ללא ניתוח ניתנת לביצוע באמצעות גלי רדיו. הליך זה משתמש באנרגיה בתדר רדיו כדי למוסס שומן, למקד ולהדק את העור והרקמות הבסיסיות באזור קו הלסת.

ההליך כולל שימוש במכשיר מיוחד הפולט אנרגיית רדיו מבוקרת. אנרגיה זו חודרת לעור ומחממת את הרקמות הבסיסיות, מגרה את ייצור הקולגן וגורמת להידוק ומיצוק הרקמה.

למי מתאים טיפול FACETITE?

 • טיפול FACETITE מתאים קודם כל:
  • לאנשים המחפשים גישה לא כירורגית לטיפול בהורדת שומן מיותר באזור הפנים והצוואר, 
  • לאנשים שיש להם סימנים קלים עד בינוניים של הזדקנות פנים ורפיון עור באזור התחתון של הפנים והצוואר,  
  • לאנשים המעוניינים ברענון מראה הפנים. 
 • הטיפול גם מתאים: 
  • לאנשים הסובלים ממצבים רפואיים שמונעים מהם לעבור טיפולים בהרדמה כללית
  • לאלו המשתמשים בתרופות שעלולות להגביר את הסיכון לדימום, 
  • לאנשים עם היסטוריה של צלקות קלואידיות או אחרות.

מאיזה גיל אפשר להתחיל?

אפשר להתחיל בטיפול פייס טייט מגיל 30.

כמה זמן אורך הטיפול?

הטיפול אורך כשעה וחצי בהרדמה מקומית.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

לאחר התהליך יש להשתמש במחטב פנים להידוק העור לתקופה של 5 ימים. לאחר מכן יש להישאר עם המחטב רק בלילה בזמן שינה. לאחר מספר שבועות ניתן לראות את תוצאות התהליך. ההליך מתחיל הידוק קו לסת וסנטר מלאחר השאיבה, לאחר הבצקת הקלה, תהליך החיטוב חל לאחר 3 חודשים. ההידוק מתמשך לאחר 6 חודשים.

האם יש תופעות לוואי?

טיפול FACETITE נחשב בדרך כלל בטוח ויש לו תופעות לוואי מינימליות כגון: אי נוחות קלה או רגישות במקום הטיפול.

,מעט איבוד תחושה ששב (לא תמיד), רגישות קלה באזור לאחר הפרוצדורה ונפיחות זמנית כבצקת באזורים המטופלים.
תופעה של חוסר תחושה זמני או שינוי בתחושה באזור המטופל. זה בדרך כלל זמני ונפתר עם ריפוי הרקמות.
תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל מעצמם.

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

עיצוב סנטר - תמונה ראשית TLV מדיקל
עיצוב סנטר

מהו טיפול עיצוב סנטר? למי מתאים הטיפול פיסטייט שיטות נפוצות לעיצוב הסנטר כיצד נוצר סנטר כפול? לקביעת פגישת ייעוץ מהו טיפול עיצוב סנטר? עיצוב הסנטר

למידע נוסף >>
תמונה במהלך ניתוח של הרמת עפעפיים
הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים מהו ניתוח הרמת עפעפיים? כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים? הרמת עפעפיים תחתונים לפני ואחרי הניתוח סיבוכים אפשריים גורמי סיכון טיפולים נוספים חדרי

למידע נוסף >>
תמונה של סימונים לקראת ניתוח להרמת חזה
הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה מהו ניתוח הרמת חזה? כיצד מתבצע ניתוח להרמת חזה? לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח הרמת חזה – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח שלנו

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!