הגדלת חזה

נתחיל מזה שניתוח הגדלת חזה הוא אחד השכיחים ביותר בישראל, עם עשרות אלפי ניתוחים המבוצעים מדי שנה.
עקרונית, ניתוח הגדלת חזה מתאים לכל אישה בריאה המעוניינת בשינוי מבנה וגודל שדיה.
יש נשים שבוחרות להגדיל את שדיהן כי אינן שלמות עם גופן שלא התברך בחזה שופע – אחד הסמלים המובהקים לנשיות – ויש שבוחרות לתקן כך אי סימטריה או עיוות כזה או אחר.
היום, יותר מתמיד, הידע והניסיון שלנו ב-TLV מדיקל באשר לניתוח זה מאפשרים מתן מענה שלם והולם לכל אחת. מה עוד כדאי שתדעי לפני הצעד הגדול? הנה הפרטים.

תמונה להמחשה הגדלת חזה

מהו ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה היא הליך כירורגי אסתטי הנועד להגדיל את שדייך ו/או לעצב את צורתם, וזאת באמצעות שתלי סיליקון.

מטרתו הסופית של הניתוח היא לשפר את הפרופורציות של גופך, כאשר עקרונית אין פה "נכון" או "לא נכון" להוציא בחירתך שלך. במילים אחרות: הגדלת החזה המדויקת היא זו שמותאמת לך אישית.

הסיבות הנפוצות לניתוח הגדלת חזה הן שחזור מלאות השד שאבדה לאחר הריון והנקה, שיפור הדימוי העצמי, תכנון מחדש של פרופורציות הגוף ותיקון אי סימטריה או עיוות.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה?

כבר אמרנו שמדובר באחד ההליכים הנפוצים שיש, וככזה הוא מתבצע במקצועיות רבה, כמו גם ביעילות. הניתוח אורך בדרך כלל כשעה וחצי ואת תוכלי להשתחרר הביתה בתוך מספר שעות או לכל היותר למחרת היום.

במהלך הניתוח יבוצע חתך, בדרך כלל מתחת לשד – באזור שאינו נראה לעין ושנקבע יחד איתך בפגישת הייעוץ – ודרכו מוחדרים השתלים לתוך מעין "כיס" שיוצר המנתח.

כמובן שעם סיום הכנסת השתלים וטרם סגירת החתך יוודא המנתח כי גם במצב של עמידה הכל נמצא במקום – הפטמה, השדיים והרווח שביניהם. זאת, על ידי הטיית המיטה והצבתך במצב ישיבה.

לפני הניתוח

ההכנות לניתוח מתחילות כמובן בפגישה עם המנתח/ת שבחרת. בפגישה זו נעזור לך לבחור את סוג השתלים, גודלם וצורתם – זאת על פי הפרופורציות הטבעיות שלך ומטרותיך.

בנוסף, תקבלי הסבר מקיף על מהלך הניתוח ועל תהליך ההחלמה.

כמו כן, יהיה עלייך לבצע בדיקת דם וייתכן שידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת. מידע כללי נוסף כמו מחלות רקע, תרופות, עישון, היסטוריה משפחתית של סרטן שד – ייבחן אף הוא.

אחרי הניתוח

בדרך כלל, עוד ביום הניתוח תוכלי לחזור הביתה וללכת בכוחות עצמך. רוב המטופלות שלנו גם מרגישות טוב מספיק כדי לצאת מהבית אחרי יום יומיים.

כמו אחרי כל ניתוח, ייתכן ותחושי כאבים ונפיחות – והם נורמליים לגמרי ויחלפו כעבור שבוע-שבועיים. כמובן שבימים הראשונים אחרי הניתוח כדאי להימנע ככל הניתן מפעילות גופנית מאומצת.

סביר שתתבקשי ללבוש חזיית תמיכה למשך זמן מה, אבל עם התקבעות השתלים במקומם (לעיתים הם ייראו לך גבוהים מעט בהתחלה) תוכלי לרכוש לך חזיות חדשות המתאימות למידותייך הנוכחיות.

הנחיות נוספות לאחרי ניתוח הגדלת חזה:

 • יש להקפיד על נטילת אנטיביוטיקה בהתאם להנחיות שתקבלי.
 • תונחי לישון על הגב למשך כ-4 שבועות.
 • מומלץ לחכות בסבלנות ולחזור לפעילות ספורטיבית או מאומצת רק אחרי 4-5 חודשים, ובכלל זה גם הרמת משאות כמו ילדים קטנים, למשל.
 • יש להמשיך ולבצע בדיקות אולטרה סאונד וממוגרפיה בדיוק כמו שנהגת לפני ההליך. כמו כן, רצוי לשלב בדיקות למצב השתלים אחת לתקופה.
 • קחי בחשבון: הריונות, הנקות ותנודות משמעויות במשקל עשויים לשנות את צורת השדיים.

ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח להגדלת חזה אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לכך. בכל מקרה, תקבלי מאתנו הסבר מפורט ודרכי מניעה לפני ואחרי הניתוח.

הסיבוכים האפשריים:

 • צלקות לא אסתטיות
 • חוסר סימטריה
 • חוסר תחושה
 • זיהום
 • דימום ושטפי דם – שאינם פוחתים ו/ או מתגברים
 • בצקות – שלא חולפות לאחר כ-4-6 חודשים
 • פקקת ורידים
 • נמק

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

אנחנו מניחים שתשמחי לדעת שהמיומנות, הניסיון והטכנולוגיה שלנו מאפשרים להגיע למצב של צלקות כמעט בלתי נראות ובלתי מורגשות. להוציא, כמובן סיבוכים אפשריים או מקרים יוצאי דופן.

תראי, את הזמן הרי לא ניתן לעצור, וככל שיחלפו השנים תשתנה רקמת השד ואיתה צורת שדייך. יחד עם זאת לאורך חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית – לצד הקפדה על חזייה תומכת ואיכותית – יש השפעה גדולה על שמירת התוצאות לאורך זמן. ככלל, לשתלי סיליקון איכותיים ככל שיהיו – אורך חיים של כ-15 שנה.

ההמלצה היא לא לעבור ניתוח הגדלת חזה לפני גיל 21 – לרוב השדיים מגיעים לצורתם המלאה והסופית סביב גיל זה.

המנתחים שלנו ב- TLVמדיקל משתמשים בשתלי הסיליקון האיכותיים ביותר שיש כיום. מדובר בסיליקון רפואי שיתרונותיו רבים: רכות, גמישות, אורך חיים ומראה טבעי.

שתלי חזה נעים בגדלים של 150-800 סמ"ק ומעלה. הגודל שתבחרי תלוי בגודל ובצורת השד הקיים, במבנה גופך, בחלומות שלך ו…בהמלצת המנתח.

התשובה משתנה ממטופלת למטופלת ותלויה בגורמים רבים כמו סוג העור, רקמת השד, גודל וסוג השתלים ועוד.

יחד עם זאת רוב המטופלות שלנו מדווחות כי הנפיחות, חוסר הסימטריה והצלקות – נעלמים כמעט לגמרי לאחר כ-3 חודשים. אבל כאמור, שווה להצטייד בסבלנות – כדי שעם תום תהליך ההחלמה תוכלי ליהנות מהחזה שתמיד חלמת עליו.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי הגדלת חזה הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

תמונה של ד"ר רוית ינקו

ד"ר רוית ינקו

מומחיות: כירורגיה פלסטית רקע ותקציר ד"ר רוית ינקו רופאה בכירה ומומחית במחלקה לכירורגיה פלסטית באיכילוב,

קראו עוד »
תמונה של ד"ר ערן חדד

ד"ר ערן חדד

מומחיות: כירורגיה פלסטית רקע ותקציר ד”ר ערן חדד הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל ניסיון עשיר

קראו עוד »
תמונה של ד"ר תמיר שי

ד"ר תמיר שי

מומחיות: כירורגיה פלסטית תחומי טיפול: כירורגיה פלסטית רקע ותקציר ד"ר תמיר שי מומחה לכירורגיה פלסטית

קראו עוד »

טופס הסכמה לניתוח הגדלת חזה

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

תמונה להמחשה הגדלת חזה
הגדלת חזה

מהו ניתוח הגדלת חזה? כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה? לפני הניתוח אחרי הניתוח הנחיות נוספות לאחרי ניתוח הגדלת חזה ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים אפשריים

למידע נוסף >>
בטן עם שירטוט המסביר על ניתוח מתיחת בטן
ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מה זה ניתוח מתיחת בטן? כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן? לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח מתיחת בטן – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח

למידע נוסף >>
ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מהו ניתוח שאיבת שומן? כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח שאיבת שומן – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח שלנו

למידע נוסף >>
תמונות לפני ואחרי - ניתוח מתיחת זרועות
ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות מה זה ניתוח מתיחת זרועות? כיצד מתבצע ניתוח מתיחת זרועות? לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח מתיחת זרועות – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​