ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן

את הרצון (או החלום) לבצע ניתוח שאיבת שומן כמעט שאין צורך להסביר, שכן לא נגזים, כנראה, אם נגיד שרובנו היינו שמחים לקבל גוף עם פרופורציות נכונות וקווי מתאר נאים. אז נכון, אפשר להגיע לתוצאות לא רעות בכלל עם אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית מסודרת ושמירה על תזונה מאוזנת ומשקל תקין, אבל לעיתים כל אלה לא מספיקים.

ובדיוק למקום הזה נכנס ניתוח שאיבת שומן שכן אמצעותו ניתן לפסל כמעט כל אזור בגוף ולהשיג שיפור דרמטי במראה הכללי.

אבל כדאי שנגיד זאת כבר עכשיו: ניתוח שאיבת שומן אינו בא במקום תהליך בריא ומסודר של הפחתה במשקל ואימוץ אותו אורח חיים בריא. ניתוח שאיבת שומן – מוצלח ככל שיהיה – לא ישמור על תוצאותיו אם לא תחיו בריא ומאוזן.

ואחרי שאמרנו את זה, נעבור לכל הפרטים שחשוב לדעת על ההליך כדי לקבל החלטה.

מהו ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן הוא הליך כירורגי שנועד להסיר עודפי / משקעי שומן באזורים שונים בגוף. ככלל, פרוצדורת שאיבת השומן מתרחשת במקביל לניתוחים פלסטיים רבים אחרים כמו מתיחת זרועות, מתיחת בטן ועוד, שכן כמעט תמיד מדובר בכלי משמעותי להשגת התוצאות האסטטיות הטובות ביותר.

שאיבת שומן כהליך בפני עצמו מתייחס ברוב המקרים לישבן, לירכיים, למותניים ולבטן, כאשר השיפור המושג באמצעותו הוא המשמעותי ביותר מבין כל ההליכים הקוסמטיים האחרים.

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן

ישנן היום לא מעט טכניקות לביצוע שאיבת שומן ובכלל זה שאיבה באמצעות קנולה, בסיוע לייזר, אולטרסאונד ועוד.

מגוון הטכניקות נועד כדי להתאים לאזורי הגוף השונים כמו גם להבדלים בין המטופלים. במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא/ה שבחרתם תוכלו לשמוע ולשאול על טכניקת הניתוח הנכונה למטרותיכם.

במשפט אחד: מבצעים חתך קטן בסמוך לאזור הטיפול ודרכו שואבים את השומן החוצה.

לפני הניתוח

ההכנות לניתוח מתחילות כמובן בפגישה עם המנתח/ת שבחרתם. בפגישה זו תקבלו הסבר מקיף על טכניקת הניתוח העדיפה לכם וזאת על סמך איכות העור, אופן פיזורו של השומן התת-עורי, מבנה הגוף, המשקל ועוד.

בנוסף, יהיה עליכם לבצע בדיקת דם וייתכן שיידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת.

לרוב, כשבועיים לפני הניתוח יש להפסיק לעשן וכן לעצור נטילת תוספי מזון ומדללי דם. את ההנחיות המדויקות תקבלו מאיתנו.

אחרי הניתוח

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח שההחלמה ממנו קלה בדרך כלל. מחדר הניתוח תצאו עם חבישות לחץ שמטרתן לבצע את ההידוק הסופי של העור וכמובן להקל על הנפיחות.

לרוב נעשה שימוש בתפרים מתכלים שאין צורך להסירם.

בצקות, שטפי דם וכאבים יחלפו מעצמם לאחר כשבוע עד שבועיים.

סביר להניח שההנחיה תהיה להימנע ממקלחת 24 שעות וכן לחכות עם פעילות גופנית – בוודאי מאומצת.

את ההוראות המדויקות לכם – כולל משככי כאבים ומשחות שונות – תקבלו כמובן במלואן.

אנחנו מניחים שכמו מרבית מטופלינו, כאן ב-TLV מדיקל, תוכלו לחזור לעבודה ולשגרה כמעט מלאה בתוך כשבוע עד 10 ימים.

ניתוח שאיבת שומן – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח שאיבת שומן אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לכך. בכל מקרה, על כל אחד ואחד מהסיבוכים האפשריים, דרכי המניעה והטיפול תקבלו הסבר מפורט לפני ואחרי הניתוח.

 

הסיבוכים האפשריים:

  • צלקות לא אסתטיות
  • חוסר סימטריה
  • חוסר תחושה
  • זיהום
  • דימום ושטפי דם – שאינם פוחתים ו/ או מתגברים
  • בצקות – שלא חולפות לאחר כ-4-6 חודשים
  • פקקת ורידים
  • נמק

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

ברשותכם, נתחיל הפעם דווקא בלמי לא. הניתוח לא מתאים לאנשים עם עודף משקל רב (שאיבת כמות גדולה של שומן מסוכנת לבריאות) או שנמצאים בתוך תהליך של ירידה במשקל שטרם הסתיים.

אמרנו ונדגיש שוב: ניתוח שאיבת שומן נועד לפסל ולחטב אזורים נבחרים בגוף אך בהחלט לא להחליף שמירה על משקל מאוזן, דיאטה בריאה וכמובן פעילות גופנית.

בנוסף, רצוי לבצע את ההליך כאשר העור באזור המיועד לשאיבה עדיין גמיש דיו כדי להתאושש בהצלחה ולהגיע לתוצאות המיוחלות. לרוב מדובר על גילאים צעירים יותר (40-50 לכל המאוחר) אבל בהחלט ניתן לבוא ולהתייעץ בכל גיל – מי יודע, אולי העור שלכם עדיין אלסטי מספיק גם אם התבגרתם.

אם אמרנו שהמטרה העיקרית של שאיבת שומן היא יצירת פרופורציה נכונה יותר לגוף (או לפנים), הרי שלרוב היא נכונה לאותם אזורי גוף שלא מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית – המותניים, הבטן, הירכיים, וכן הצוואר, הסנטר, הזרועות או החזה.

כלל האצבע אומר: שאיבת שומן מתבצעת מאותם אזורים נקודתיים בהם נותרו מצבורים שקשה להעלים בכל אמצעי אחר.

הטכניקות המתקדמות הקיימות היום בהחלט ממזערות את משך תהליך ההחלמה מניצוח שאיבת שומן ובוודאי נועדו כדי להקטין את הנפיחויות, הכאבים ואי הנוחות המתלווה לניתוחים באשר הם.

כמובן שלמיומנות הכירורגית של הרופא/ה יש משקל מכריע גם על תהליך ההחלמה.

לא מעט מטופלים שלנו שבים לשגרת חייהם לאחר מספר ימים בלבד תוך שהם מקפידים על הוראות המנתח (חבישת לחץ, הימנעות מפעילות גופנית לתקופה קצרה וכן הלאה).

במקרים רבים, גם הצלקות כמעט לא ייראו לאחר כשנה.

בגדול, זה תלוי בכם וטוב שכך. חשוב להבין: תאי שומן המוסרים מהגוף לא יחזרו עוד. אבל – ואבל גדול – עלייה במשקל (בוודאי גדולה אבל גם קטנה) עלולה להוביל למצבורי שומן במקומות אחרים בגוף. ואז תמצאו את עצמכם בלי שומן בטני, למשל, אבל עם שומן בגב.

אם תשמרו על המשקל ועל בריאות הגוף – תישמר גם התוצאה.

יש כאב, אבל הוא נסבל ולרוב דומה להתכווצות שרירים באזור המנותח. אם הכאב חזק יותר ניתן תמיד לבקש מאתנו מרשם למשככי כאבים חזקים.

רוב המטופלים מדווחים על תחושות של כבדות, נפיחות ואי נוחות. רובן ייעלמו אחרי שבועות אחדים.

למעשה, המשותף היחיד בין שני הניתוחים הוא המילה ‘בטן’.

בפועל, מדובר בשני ניתוחים שונים בתכלית. ניתוח שאיבת שומן נועד בדרך כלל להפחית את כמות מצבורי השומן בגוף. במהלך ניתוח כזה – שאף אורך פחות זמן מניתוח מתיחת בטן – נשאב השומן מהגוף.

ניתוח מתיחת בטן, לעומתו, מתבצע באמצעות הידוק השרירים. אמנם נכון שבמהלכו נשאב שומן בדרך כלל, אך המטרה אינה אותה מטרה ובוודאי שלא טכניקת ביצוע ההליך.

אגב, פעמים רבות מתבצע ניתוח מתיחת בטן אחרי ניתוח שאיבת שומן על מנת להשלים את התמונה ולהיפטר מעודפי העור שנותרו אחרי השאיבה.

שאלה טובה שכן המראה הסופי אינו מתקבל מיד לאחר הניתוח. קווי מתאר כלליים תוכלו לראות אחרי שבועות ספורים כאשר התוצאה הסופית מתקבעת אחרי כ-3 חודשים בדרך כלל.

לצלקות לוקח מעט יותר להחלים אם כי זה תלוי מאד בסוג העור, בגיל המנותח ובאופן הטיפול בהן אחרי הניתוח.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי הגדלת חזה הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

ד”ר אמיר עינבל

מומחיות: כירורגיה פלסטית ואסתטיתתחומי טיפול: ניתוחי פנים, ניתוחי שדיים, עיצוב הגוף, טיפולים משלימים, ניתוחי לימפאדמה.

קראו עוד »

ד”ר טלי פרידמן

מומחיות: כירורגיה פלסטיתתחומי טיפול: ניתוחים פלסטיים רקע ותקציר ד”ר פרידמן הנה כירורגית פלסטית בעלת מומחיות–על

קראו עוד »

ד”ר חיים קפלן

מומחיות: כירורגיה פלסטיתתת התמחות: מיקרוכירורגיה רקע ותקציר מאז היותי ילד התעניינתי בתחום הביולוגיה ומדעי החיים.

קראו עוד »

ד”ר רם בורבין

מומחיות: כירורגיה פלסטית רקע ותקציר ד”ר רם בורבין הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בוגר בהצטיינות הפקולטה לרפואה של הטכניון, שבחיפה.

קראו עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​