Home » טיפולי כירורגיה פלסטית » ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

עטלף, וילונות, פלפל – מלח… כל כך הרבה כינויים יש לחלק הזה בזרוע האחורית, אותו חלק שאין כמעט מי שלא רואה אותו מתרופף בשלב כזה או אחר בחיים.

אמנם עודף עור מתדלדל באזור זה נפוץ מאד גם כאשר יש עודף משקל או לחילופין הפחתה משמעותית במשקל, אבל בהחלט לא רק.

למעשה, נשים רבות שמשקלן תקין ומאוזן שאף עוסקות בפעילות גופנית סדירה מגיעות לגיל מסוים ומגלות שכמעט לא משנה כמה מתאמנים – הזרוע האחורית מתדלדלת.

לא מפתיע, אם כך, שניתוח מתיחת זרועות ההופך את היד למחוטבת ודקיקה הוא אחד הנפוצים אצלנו ב- TLV מדיקל. לא רק אצלנו, אגב, שכן מדובר באחד הניתוחים הנפוצים בעולם כולו. מה חשוב לדעת על הפרוצדורה המבוקשת? כל הפרטים כאן.

תמונות לפני ואחרי - ניתוח מתיחת זרועות

מה זה ניתוח מתיחת זרועות?

ניתוח מתיחת זרועות הוא הליך כירורגי שנועד לעצב מחדש ולחטב את הזרוע העליונה, לרוב בשילוב שאיבת שומן מהאזור ותוך הידוק העור העודף – היוצא מבתי השחי ונמשך לעיתים עד המרפק (ומכאן גם הדימוי לכנפי עטלף).

עודפי העור נוצרים מסיבות רבות: ירידה במסת השריר, ירידה דרסטית במשקל, מבנה גוף והתבגרות טבעית. כאמור, כמעט אין מי שלא מגיע לשם בשלב זה או אחר.

ואכן, מדובר באחד הניתוחים הוותיקים בענף הכירורגיה הפלסטית כאשר בכל שנה בוחרים מאות אלפי אנשים לעבור אותו.

חשוב לציין כי ברוב המקרים נותרות צלקות שנמשכות לאורך הזרוע האחורית – במקום בו ממוקמים עודפי העור – כך שמי שצלקות מפריעות לה כדאי שתיקח זאת בחשבון.

במקרים בהם עודפי העור ומצבורי השומן אינם גדולים ניתן לשקול צלקת בבית השחי בלבד.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת זרועות?

החתכים לטובת ניתוח מתיחת זרועות מתבצעים לאורך בחלק הפנימי – אחורי של הזרוע. כירורג מנוסה יידע להתאים את צורת החתך למבנה הגוף כך שהצלקות יהיו כמה שפחות מורגשות.

לפני הניתוח

ההכנות לניתוח מתחילות כמובן בפגישה עם המנתח/ת שבחרתם. בפגישה זו תקבלו הסבר מקיף על טכניקת הניתוח העדיפה לכם וזאת על סמך איכות העור, אופן פיזורו של השומן התת-עורי, מבנה הגוף, המשקל ועוד.

בנוסף, יהיה עליכם לבצע בדיקת דם וייתכן שידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת.

אחרי הניתוח

ניתוח מתיחת זרועות הוא הליך שההחלמה ממנו קלה בדרך כלל. מחדר הניתוח תצאו עם זרועות חבושות שמטרתן לבצע את ההידוק הסופי של העור וכמובן להקל על הנפיחות.

לרוב נעשה שימוש בתפרים מתכלים שאין צורך להסירם.

בצקות, שטפי דם וכאבים יחלפו מעצמם לאחר כשבוע עד שבועיים.

סביר להניח שההנחיה תהיה להימנע ממקלחת 24 שעות וכן לחכות עם פעילות גופנית – בוודאי מאומצת.

כמו כן, עם תפרים ותחבושות אלסטיות על הזרועות אך טבעי לחוש מוגבלים תנועתית, ובכל מקרה גם אין לעשות תנועות גדולות או חדות.

את ההוראות המדויקות לכם – כולל משככי כאבים ומשחות שונות – תקבלו במלואן מהרופא ומהצוות שלנו.

אנחנו מניחים שכמו מרבית מטופלינו תוכלו לחזור לעבודה ולשגרה כמעט מלאה בתוך כשבוע עד 10 ימים.

ניתוח מתיחת זרועות – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח מתיחת זרועות אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לסיבוכים. בכל מקרה, על כל אחד ואחד מהסיבוכים האפשריים תקבלו הסבר מפורט ודרכי מניעה מאתנו לפני ואחרי הניתוח.

הסיבוכים האפשריים:

 • צלקות לא אסתטיות
 • חוסר סימטריה
 • חוסר תחושה
 • זיהום
 • דימום ושטפי דם – שאינם פוחתים ו/ או מתגברים
 • בצקות – שלא חולפות לאחר כ-4-6 חודשים
 • פקקת ורידים
 • נמק

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

 • לרוב מדובר בירידה מאסיבית במשקל, במיוחד אם באופן שאינו הדרגתי ו/או שאינו משולב בפעילות גופנית ייעודית לאזור. יחד עם זאת גנטיקה והזדקנות – הגורמת לאלסטיות של העור לרדת ולשרירים להתרופף – הן סיבות נפוצות לא פחות.

  חשוב לציין כי לעיתים מגיעים אלינו מטופלים שמבקשים להיפטר מהעור העודף רק שבפועל מדובר על רקמות שומן בכמות גדולה – מהן ניתן לפעמים להיפרד באמצעות ניתוח שאיבת שומן.

  כירורג פלסטי מנוסה יידע לאבחן מה מקור עודפי העור ולהמליץ על הפרוצדורה המתאימה ביותר.

אם ירדת במשקל ונותרת עם עודפי עור ש"זזים איתך" בכל תנועה של היד, אם הגעת לגיל בו זה פשוט קורה וקשה לך להשלים עם זה, אם משקלך יציב בדרך כלל ואורח החיים בריא ומאוזן, ואם הגישה שלך חיובית בסך הכל והציפיות מהניתוח הגיוניות – סביר מאד להניח שניתוח כזה יתאים לך.

לעומת זאת, עישון, תנודות במשקל או בעיות בריאות שונות – מפחיתים את סיכויי ההתאמה.

אצל רוב המטופלים שלנו התוצאה הסופית התקבלה אחרי 3-4 חודשים – לאחר שהבצקות נספגו. יחד עם זאת לצלקות לוקח יותר זמן להחלים כך שהתוצאה הסופית של ניתוח מתיחת הזרועות תיראה לאחר כ-4 חודשים. הצלקות מגיעות לבגרות מלאה לאחר כחצי שנה עד שנה וחצי.

אם להיות כנים, התשובה תלויה במידה רבה בכם. שמירה על תזונה בריאה, משקל מאוזן, הפסקת עישון וכמובן הקפדה על פעילות גופנית יבטיחו לכם שנים רבות של זרועות חטובות.

כן, ורצוי לשאול את הרופא על כך. לרוב, במידה וזהו רצון המטופל/ת אנחנו משלבים ניתוח מתיחת זרועות עם ניתוח שאיבת שומן – פרוצדורה המשלימה לניתוח מתיחת העור – וכן עם ניתוח הרמת חזה, שכן מדובר באזורים קרובים שפעמים רבות משתלבים נכון מהיבטים של החלמה, צלקות ובעיקר – חיסכון בכניסה לניתוח נוסף תחת הרדמה מלאה.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי מתיחת זרועות הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

אקיוטייט tlv medical- מרכז רפואי אישי
אקיוטייט

077-2320013 אזורי טיפול Accutite יתרונות השיטה כיצד הטיפל מתבצע בפועל שיטות אלטרנטיביות קיימות טכנולוגיית גלי רדיו להצעת העור תוך כמה זמן רואים תוצאות? התוצאות הצפויות

למידע נוסף >>
ניתוח מיני ליפט מרפאת TLV מדיקל
מיני ליפט

שלבי ההליך מהתחלה ועד סוף הניתוח ההבדלים בין ניתוח מיני ליפט ל- facelift הכנה לקראת הניתוח זמן הניתוח וסוג ההרדמה זמן ההחלמה לאחר הניתוח שאלות

למידע נוסף >>
מטופלת אשר שירטטו לה על הפנים מידות לפני מתיחת פנים
ניתוח מתיחת פנים

מהו ניתוח מתיחת פנים? תהליך הניתוח הכנות לפני הניתוח לאחר הניתוח גורמי סיכון סיבוכים אפשריים ההבדלים בין מתיחת פנים לפיסול פנים שילוב טיפולים נוספים לצד

למידע נוסף >>
עודפי עור
ניתוח הסרת עודף עור

פתיח מה נחשב לעודף עור? איך נוצר עור עודף בגוף? באילו סיטואציות מומלץ לשקול לבצע ניתוח הסרת עור עודף? איך הניתוח מתבצע בפועל? סיכונים ותופעות

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​