Home » בלוג » ניתוח אף

ניתוח אף

ניתוח אף

אנחנו מבטיחים לכם שאם תערכו סקר קטן ובלתי אמצעי עם הסובבים אתכם תגלו את מה שגילינו אנחנו כבר מזמן: רוב האנשים לא מרוצים מצורת אפם.

אמנם יש הבוחרים להישאר עם חוסר שביעות הרצון ואנחנו בהחלט מכבדים זאת, אבל רבים אחרים בוחרים באפשרות הנוספת והזמינה כל כך: ניתוח אף. למעשה, מדובר באחד הניתוחים הנפוצים שיש. גם אצלנו ב- TLV מדיקל וגם בכלל.

רוב ניתוחי האף מתבצעים מתוך מניעים אסתטיים, אבל חשוב לזכור כי לא פעם תפקיד הניתוח הוא לשפר קשיי נשימה ויש שעורכים את הניתוח משתי הסיבות גם יחד. מה עוד חשוב לדעת על אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר? הנה כל הפרטים.

תמונות לפני ואחרי ניתוח אף

מה זה ניתוח אף?

האף שלנו מורכב בחלקו העליון מעצם ובחלקו התחתון מסחוס. בהתאמה, ניתוח אף יכול לטפל בסחוס, בעצם או בשניהם – וזאת על סמך מבנה הפנים, החלומות שלכם ודעתו המקצועית של הגורם המנתח.

לעיתים מדובר בשינוי גודלו של האף, לעיתים בעיצוב / שיוף העצם ולפעמים מדובר על חידוד הסחוס שבקצה האף.

במקרים של שיפור קשיי נשימה הניתוח כולל בדרך כלל עבודה על המחיצה הפנימית.

חשוב מאד לציין כי אמנם מדובר בניתוח פשוט יחסית מהבחינה הרפואית, אבל מאד משמעותי מבחינה נפשית שכן מדובר בשינוי המתרחש בפנים ולעיתים זהו שינוי דרמטי למדי.

זו גם הסיבה שעל אף שבני נוער רבים מתעניינים בפרוצדורה זו – ההמלצה הגורפת היא לא לנתח לפני הגיעו של האף לגודל המרבי ולצורתו הסופית וזה קורה אצל בנות סביב גיל 16 ואצל בנים בגיל 17.

כיצד מתבצע ניתוח אף?

טכניקת הניתוח תלויה במבנה הפנים, האף – עובי הסחוס והעצם וכמובן בבחירת הדרך המועדפת על המנתח/ת.

לרוב מבוצע העיצוב מחדש דרך חתך חיצוני קטן בבסיס האף בין הנחיריים.

ניתוח אף מתבצע אצלנו בהרדמה כללית והיום יותר מתמיד בוחרים לעבור אותו גברים, בני נוער ונשים כאחד.

כאשר מדובר בניתוח אף מסיבות רפואיות יישור של המחיצה המפרידה בין מערות האף מספיק בדרך כלל. כמובן שרבים מהמנותחים מסיבות רפואיות בוחרים לשלב בפרוצדורה גם היבטים אסתטיים.

לפני הניתוח

ההכנות לניתוח אף מתחילות, כמובן, בפגישה עם המנתח/ת שבחרתם. בפגישה זו תקבלו הסבר מקיף על טכניקת הניתוח הנכונה לכם וזאת על סמך מגוון רחב של מדדים שונים.

בנוסף, יהיה עליכם לבצע בדיקת דם וייתכן שידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת.

אחרי הניתוח

ניתוח אף הוא כאמור ניתוח שההחלמה ממנו קלה יחסית, אך מכיוון שמדובר באיבר משמעותי במרכז הפנים –זה לרוב לא כל כך נעים. בכל מקרה, מחדר הניתוח תצאו עם תחבושות לספיגת דם בתוך הנחיריים ולעיתים עם סד קיבוע.

רוב לקוחותינו משתחררים לביתם כבר ביום הניתוח ואחרים מתבקשים להישאר להשגחה יום אחד נוסף.

 

לאחר הניתוח רצוי גם לתת לגוף לנוח כאשר הראש מוגבה מעט, על מנת להפחית דימום ונפיחות.

כמובן שאחרי ניתוח מעין זה רצוי להימנע מכל פעילות אירובית, כמו גם מקינוח אף או כל מאמץ אחר. אם הנכם מרכיבים משקפיים – תיאלצו להיפרד מהם למספר ימים שכן לחץ על האף בהחלט לא מומלץ.

כמעט ואין צורך להדגיש זאת אבל בכל זאת: אין לוותר על קרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה במיוחד בכל חשיפה לשמש במהלך השנה הראשונה. העור מחלים וחשיפתו לשמש ללא הגנה עלולה לגרום לפיגמנטציה.

ניתוח אף – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח אף אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לסיבוכים. בכל מקרה, על כל אחד ואחד מהסיבוכים האפשריים תקבלו הסבר מפורט ודרכי מניעה מאתנו לפני ואחרי הניתוח.

הסיבוכים האפשריים:

  • קושי לנשום דרך האף
  • חוסר תחושה קבוע באף ובסביבתו
  • אפשרות לאף לא אחיד למראה
  • כאב, שינוי צבע או נפיחות שעלולים להימשך
  • חור באזור המחיצה
  • צורך בניתוח נוסף

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

האף שלנו נוטה להשתנות לאורך כל חיינו, ועל כן תשובה מוחלטת קשה לנו לתת, אבל בהחלט ניתן לקבוע כי המראה הסופי שלאחר הניתוח מתקבל אחרי כשנה ולרוב הרבה לפני.

מבחינה רפואית זהו לא ניתוח מסובך, אבל מהיבטים אסטטיים מדובר בניתוח מאתגר מאד. האף הוא איבר תלת ממדי הניצב במרכז הפנים. היות שכך – כל סטייה קלה בו, כל חוסר סימטריה, כל טעות קטנה – יבלטו לעין בצורה משמעותית. זו הסיבה שיש לבחור בקפידה את הגורם המנתח ולוודא כי הוא מחזיק במקצוענות רפואית כמו גם ביכולות אסטטיות גבוהות.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי הגדלת חזה הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

טופס הסכמה לניתוח אף:

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

עיצוב סנטר - תמונה ראשית TLV מדיקל
עיצוב סנטר

077-2320013 מהו טיפול עיצוב סנטר? למי מתאים הטיפול פיסטייט שיטות נפוצות לעיצוב הסנטר כיצד נוצר סנטר כפול? לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום מהו טיפול עיצוב

למידע נוסף >>
הזרקת חומצה היאלורונית לפנים
דליפת שתן במאמץ

077-2320013 בריחת שתן במאמץ – למה זה קורה? יתרונות כסא ה- BTL EMSELLA יתרונות טיפול בלייזר FEMILIFT סוגי דליפת שתן במאמץ כיצד לאבחן דליפת שתן

למידע נוסף >>
הזרקת חומצה היאלורונית לפנים
טשטוש קמטים בפנים

077-2320013 מדוע נוצרים קמטים? קהל היעד לטשטוש קמטים סוגי טיפול לטשטוש קמטים בפנים כיצד למנוע קמטים בפנים? השפעות פסיכולוגיות לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום מדוע

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​