Home » מרפאת כאב

מרפאת כאב

אל תתנו לכאב לשלוט בחייכם יותר – עשו את הצעד הראשון לקראת הקלה, ופנו עוד היום למרפאת הכאב המתקדמת של מדיקל סנטר תל אביב. הצוות המסור שלנו מוכן להקשיב, להבין ולעזור לכם להחזיר את השליטה על רווחתכם. 

מרפאת הכאב המתקדמת של מדיקל סנטר תל אביב

בניהולה של ד"ר קארין אריש

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

אם נמאס לכם לחיות עם כאב כרוני שמגביל את הפעילויות היומיומיות שלכם ומשפיע על איכות החיים הכללית שלכם, צוות המומחים שלנו – בניהולה של ד"ר קארין אריש – עושים שימוש בשיטות טיפול מתקדמות ועומדים לשירותכם כדי להקל על הכאב ולשפר את איכות חייכם.

מרפאת הכאב עוסקת באבחון, טיפול וניהול כאב ממקורות  שונים . בין אם אתם סובלים מכאב חריף או כרוני , כאבים שמקורם במערכת העצבים, כאבים שמקורם במחלת הסרטן, כאבים הנובעים מדלקת מפרקים, או מכאבים כרוניים שאין להם מקור ברור, מרפאת הכאב שלנו מציעה טיפול מותאם אישית לצרכים הספציפיים שלכם. 

הצוות הרפואי המנוסה שלנו משתמש בטכניקות מתקדמות, כולל פרוצדורות  פולשניות, ניהול טיפול תרופתי לכאב, טיפול בעזרת גלי רדיו, הזרקות  מקומיות לכאבי שרירים , היפנוזה רפואית, פיזיותרפיה ושלל כלים נוספים, לצורך  טיפול בגורמים השונים לכאב.

לוגו TLV מדיקל

יתרונות מרפאת כאב

טיפול במרפאת כאב מציע פתרונות רבים, שמשנים את האופן שבו מטופלים נאלצים להתמודד עם חווית  הכאב:

 • מומחיות: במרפאת הכאב של מדיקל סנטר ת"א עובד צוות רופאים מומחים. רופא מומחה ברפואה לשיכוך כאב, הוא  רופא שחייב לעבור התמחות בסיסית והתמחות נוספת ברפואת כאב המקנה לו ידע כלים  ומיומנויות לטיפול ואבחון סוגים שונים של כאב. הבנת המורכבות של מצבי כאב, והצעת מגוון שיטות טיפוליות.
  רופא ללא התמחות ברפואת כאב כגון רופא אורתופד או רופא משפחה, יכולים לתת מענה לכאב בשלביו הראשוניים אך במקרים של כאב שלא  מגיב  לטיפול בסיסי, שנמשך מעבר לזמן  סביר ושלמרות בירור לא נמצאה סיבה או שמדובר בכאב חריג בהופעתו או בגורמים לו -חשוב לפנות לרופא מומחה בתחום.
 • תוכניות טיפול מותאמות אישית: צוות הרופאים במרפאת הכאב מכיר בכך שחווית הכאב היא ייחודית לכל מטופל. הרופא יקדיש את הזמן כדי להעריך ביסודיות את המצב, בהתחשב בהיסטוריה הרפואית של המטופל, באורח החיים ובהעדפות האישיות שלו, ויבנה תוכנית טיפול אינדיבידואלית המתמקדת בהקלה על תסמיני הכאב הספציפיים של המטופל וכן  בשיפור תפקודו.
 • זמינות תורים: עקב המחסור ברופאים בעלי תואר מומחיות ברפואת כאב , זמני ההמתנה לתור מתארכים לעיתים עד שנה. במרפאת כאב פרטית ניתן לקבוע תור באופן מיידי, במקום להמשיך ולחיות עם הכאב לאורך זמן.
 • סביבה תומכת והמשכיות בטיפול: מרפאת הכאב במדיקל סנטר ת"א מאפשרת  סביבה תומכת וחומלת שבה המטופלים מרגישים ששומעים, מבינים ומכבדים אותם. במרפאה פרטית יש המשכיות בטיפול, מכיוון שרופא אחד פוגש במטופל ומטפל בו באופן רציף וקבוע.
 • הרופאים הם אמפתיים וקשובים, מטפחים תחושת אמון ושותפות לאורך כל תהליך הטיפול. אווירה תומכת זו יכולה לשפר באופן משמעותי את חווית המטופל הכוללת, ולתרום לשיפור תוצאות הטיפול.
 •  טיפול פולשני: מרפאת כאב מציעה הליכי התערבות מתקדמים ומגוונים המכוונים ישירות למקור הכאב. הליכים אלה כוללים :
     א. הזרקות לעמוד השדרה ( צווארי גבי  וגב  תחתון / מותני ): משמשות בדרך כלל לטפל בכאב ממקור של היצרות תעלת השדרה, פריצות ובלטי דיסק, פגיעות עצביות בעקבות ניתוח דלקות של מפרקים ועוד. הטיפול  המוכר ביותר הוא  בלוק אפידורלי  אך קיימים סוגי טיפול נוספים הניתנים בהתאם למקור הכאב.
     ב. חסימות עצבים פריפריים: הטיפול נעשה  ע"י חסימת הולכת הכאב ובדרך כלל משמשים לא רק כטיפול  אלא גם לאבחון מקור הכאב.
     ג. הזרקות  למפרקים: זריקות למפרקים מהוות נדבך חשוב בטיפול בכאב ויכולות במקרים  מסוימים להוות תחליף לניתוח. ישנם  סוגים  שונים  של  הזרקות  כגון טיפול של חסימת עצבים סביב מפרק,  הזרקת  סטרואידים,  הזרקת גורמי ריפוי  ביולוגים  כגון  טסיות  וטיפול  בפרולותראפיה.
     ד. טיפול  בגלי רדיו: שיטה נוספת היא הרס העצב ע"י חימום הרקמה באמצעות מחט מיוחדת. השיטה מבוססת על ההשפעה של חשמל בתדר גבוה – תדר רדיו. המחט מוחדרת קרוב לעצב האחראי על העברת הכאב .בתוך המחט מוחדרת אלקטרודה ודרכה מועבר החשמל לרקמות סביב לקצה המחט. כתוצאה העצב משנה את היכולת להעביר כאב.
    ה. גירוי חוט השדרה: באמצעות השתלת אלקטרודה/ אלקטרודות.
     ז. טיפול  לכאבי  שרירים: באמצעות  דיקור יבש,  הזרקות מקומיות  וטיפול בפרולותרפיה 

כל  הטיפולים הפולשניים המצוינים מתבצעים תחת אמצעי הדמייה-  מכשיר שיקוף ו/ או מכשיר  אולטרה-סאונד למעט מקרים של שרירים שטחיים הניתנים למישוש וזאת על מנת להשיג דיוק מרבי של  מיקום המחט ומציאת מקור הכאב.

שימוש בטכניקות מתקדמות אלו, מספק הקלה משמעותית בכאב, שיפור בתפקוד והפחתת שימוש  בתרופות משככות כאב לטווח ארוך.

באילו כאבים אנו מטפלים?

מרפאת כאב במדיקל סנטר תל אביב מציעה טיפול במגוון רחב של מצבי כאב:

 • כאב גב: מהווה  את אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים פונים לטיפול במרפאות כאב. הכאב יכול לנבוע מסיבות שונות, כגון שרירים, פריצת דיסק, היצרות בעמוד השדרה, או מצבים ניווניים. במרפאת הכאב מגוון התערבויות, כולל פיזיותרפיה, ניהול תרופות וטיפולים פולשניים  המאפשרים, הקלה  בכאבי גב ושיפור  התפקוד.
 • כאב צוואר: כאבי צוואר יכולים לנבוע ממתחי שרירים, פציעות צליפת שוט, מצבים ניווניים או דחיסת עצב. במרפאות כאב ניתן להעריך את הסיבה לכאבי צוואר, ולבנות תוכניות טיפול מקיפות שיקלו על אי הנוחות וישפרו את הניידות.
 • כאב רגליים: כאבי רגליים הנובעים בגלל בעייה בגב התחתון – סכיאטיקה -שנגרמים מדחיסת עצב או גירוי בעמוד השדרה המותני, מטופלים במרפאות כאב. 
 • כאב ראש: כאבי ראש כרוניים, כולל מיגרנות וכאבי ראש מקבציים, משפיעים באופן משמעותי על חיי היומיום. במרפאה ניתן לסייע באבחון הסוג הספציפי של כאב הראש ולפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית, כולל תרופות, זריקות, חסימות עצבים או טיפולים אלטרנטיביים.
 • כאב שרירים ועצבים: כאבי שרירים (מיאלגיה) וכאבי עצבים (נוירלגיה) עלולים לנבוע ממצבים כמו פיברומיאלגיה, נוירופתיה או תסמונות לכידת עצבים. מרפאות כאב משתמשות בשילוב של טיפול תרופתי, פיזיותרפיה והליכים התערבותיים כמו חסימות עצבים או גירוי חוט השדרה כדי למקד ולהקל על כאבי שרירים ועצבים.
 • כאב הנגרם על ידי מחלה: כאב כרוני יכול להיות קשור למצבים רפואיים שונים, כגון דלקת פרקים, סרטן, טרשת נפוצה ועוד. במרפאות כאב מציעים טיפול מיוחד כדי לטפל בגורמים הבסיסיים לכאב הקשורים למחלות אלו.
 • כאב במהלך  הריון:  נשים רבות סובלות  מכאבים שונים במהלך  תקופת  ההריון.  כאבים המשפיעים באופן משמעותי על התפקוד  היומיומי בבית  ואו בעבודה  וכן על מצב הרוח  

לעתים  קרובות  מטופלות  בהריון הסובלות מכאב מקבלות  מענה דל  במקרה הטוב או  תשובה  כגון"  לאחר הלידה הכאב יעבור"

במרפאת הכאב במדיקל סנטר תא ניתנים מגוון רחב של טיפולים כולל  טיפולים פולשניים בהנחיית אולטרהסאונד לטיפול  בכאב על מנת לאפשר למטופלת חווית  הריון  טובה ושמחה.

אילו סוגי טיפולים קיימים במרפאת כאב?

 • טיפול תרופתי: במרפאות כאב משתמשים בתרופות שונות כדי לסייע בניהול הכאב, בהתאם לסוג וחומרת מצב הכאב. ניהול תרופות כולל בחירה קפדנית והתאמת תרופות כדי לספק הקלה מיטבית של הכאב, תוך מזעור תופעות הלוואי והסיכונים הפוטנציאליים.

  טכניקות זעיר פולשניות:

  • חסימות עצבים: הזרקה של חומרי הרדמה מקומיים או סטרואידים ליד עצבים או קבוצות עצבים ספציפיות.
  • זריקות סטרואידים אפידורליות: הזרקת קורטיקוסטרואידים לחלל האפידורלי של עמוד השדרה.
  • הזרקת prp: הזרקת פלסמה מועשרת בטסיות. זו שיטת ריפוי ביולוגית, המסייעת לגוף להלחם בתהליכים דלקתיים.
  • אבלציה בתדר רדיו: החדרת אלקטרודה זעירה בקרבת העצב האחראי לכאב, שמעבירה חשמל בתדרים של גלי רדיו.
  • השתלת קוצב: כדי לאפשר שליטה על הכאב על ידי שינוי המערכת העצבית.
  • פיזיותרפיה: הצוות במרפאות כאב כולל פיזיותרפיסטים המתמחים בטיפול בכאב. פיזיותרפיה שואפת לשפר כוח, גמישות וניידות תוך הפחתת כאב, ע"י שימוש בתרגילים טיפוליים, מתיחות, טיפול ידני, אולטרסאונד, טיפול בחום או קור, ושיטות אחרות.
  • טיפול בהיפנוזה רפואית : היפנוזה היא תהליך של כניסה למצב שונה של תודעה . להיפנוזה יש יתרון משמעותי וייחודי בטיפול בכאב חריף ( לדוגמא טיפולי שיניים, סביב  ניתוח, לידה) וכן בהתמודדות  עם כאב כרוני. בעת כאב קיים קושי  להסב את תשומת הלב מתחושת הכאב. באימון עצמי של  היפנוזה ניתן  להטות את תשומת הלב מתחושת הכאב לא רק במהלך התהליך ההיפנוטי אלא גם ביום יום. בנוסף, טיפול  בהיפנוזה מאפשר שליטה טובה יותר בשרירים, באיברים הפנימיים ואף   זרימת דם טובה יותר ועל  ידי כך   לגרום להקלה בכאב

למה לבחור ב TLV למרפאת כאב?

מרפאת הכאב במדיקל סנטר תל אביב מציעה יתרונות רבים שהופכים אותה לבחירה הנכונה:

מומחיות ומצוינות: TLV Medical Center ידוע במומחיות רפואית ברמה עולמית. עם צוות מסור של מומחים לטיפול בכאב, המרכז מציע טיפול ברמה הגבוהה ביותר, מגובה בידע וניסיון רב באבחון וטיפול במצבי כאב שונים. 

גישה רב תחומית: המרכז נוקט בגישה רב תחומית לטיפול בכאב, מתוך הכרה בכך שכאב הוא חוויה מורכבת הדורשת גישה מקיפה. 

מתקנים חדישים: TLV Medical Center מתגאה במתקנים חדישים המצוידים בטכנולוגיה העדכנית ביותר לניהול כאב. מכלי אבחון מתקדמים ועד שיטות טיפול חדשניות, המרכז מציע משאבים המשפרים את דיוק האבחונים ואת יעילות הטיפולים. 

מגוון מקיף של טיפולים: מרפאת כאב של TLV Medical Center מספקת מגוון מקיף של אפשרויות טיפול בסוגים שונים של כאב. המרכז מציע ערכת כלים מגוונת, המותאמים למצב הכאב הספציפי של המטופל; מניהול תרופות והליכי התערבות, ועד פיזיותרפיה.

טיפול ממוקד-מטופל: במרפאה שמים דגש חזק על טיפול ממוקד-מטופל. משתפים את המטופל באופן פעיל בתהליך קבלת ההחלטות, ומבטיחים שתוכנית הטיפול תואמת את המטרות וההעדפות הספציפיות שלו. המטופל יכול לצפות לקבל יחס מכובד ותשומת לב אישית לאורך כל תהליך הטיפול.

הרופאים המבצעים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!