Home » טיפולי כירורגיה פלסטית » הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים

לא בטוח שידעתם, אבל העפעפיים הם שכבת העור הדקיקה ביותר בגוף. אז מה הפלא שבדיוק שם גם נראים סימני ההזדקנות הראשונים? בדיוק. בהחלט לא מפליא. החדשות הטובות הן שזהו גם אחד האזורים שכאשר הם מנותחים כראוי וזוכים להרמה מדויקת ומקצועית – מתקבל מראה רענן וצעיר משמעותית, וכל זאת ללא צלקות נראות לעין. תרתי משמע.

ואכן, ניתוח הרמת עפעפיים הוא אחד הניתוחים המבוקשים כאן, ב-TLV מדיקל, בין היתר כי הוא יכול פעמים רבות לדחות בכמה שנים טובות ניתוח הרמת פנים. יש, לעומת זאת, לקוחות רבים אחרים שבוחרים דווקא לשלבו עם ניתוח הרמת גבות וכמובן גם עם ניתוח הרמת פנים, כדי לקבל את התמונה השלמה.

מה עוד רצוי לדעת על אחד הניתוחים המבוקשים שיש? הנה כל הפרטים.

תמונה במהלך ניתוח של הרמת עפעפיים

מהו ניתוח הרמת עפעפיים?

עור העפעפיים דקיק ושופע – והרי זהו תפקידו: לכסות על העין ולהגן עליה כשהעפעפיים סגורים ולאפשר שדה ראייה רחב כשהם פקוחים. מצד שני, אותו שפע עור נוטה לצנוח אצל כולנו – בשלב זה או אחר – ואז המראה המתקבל הוא עייף, עצוב ולפעמים אפילו זועף.

ניתוח הרמת עפעפיים מתקן את זה בדיוק ובאמצעות הליך כירורגי פשוט יחסית מחזיר לפנים מראה צעיר ורענן. חשוב לציין כי לעיתים, ניתוח כזה נדרש כדי להחזיר את מלוא טווח שדה הראייה  – שכן אם העפעפיים צנחו באופן שמכסה על האישון שדה הראייה נפגע ואפילו משמעותית.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים?

ניתוח הרמת עפעפיים מבוצע בהרדמה מקומית עם סדציה אך אפשרי גם בהרדמה כללית. בניתוח ניתן לבצע תיקון בעפעפיים העליונים, בעפעפיים התחתונות או בשניהם גם יחד, לפי הצורך. בניתוח של העפעפיים העליונים המנתח מבצע חתך לאורך הקמט הטבעי של העפעף. אחר כך הוא מסיר עודפי עור ומטפל גם בשומן לפי הצורך.

לבסוף, מבצעים תפירה עדינה לסגירת החתך. בניתוח עפעפיים תחתונות נעשה חתך ממש מתחת לקו הריסים או בתוך העפעף התחתון. לאחר מכן מבצעים הסרה או פיזור אחיד של עודפי שומן. במידת הצורך ניתן לסלק עודפי עור.

השלבים של ניתוח הרמת עפעפיים הם:

הרמת עפעפיים תחתונים

"שקיות" נפוחות ונפולות מתחת לעיניים גורמות לכל אחד ואחת להיראות כאילו מחסור בשעות הוא הדאגה העיקרית הניצבת בפניו או פניה.

הלכה למעשה, אותן "שקיות" מפורסמות הן הצטברות של שומן מתחת לעיניים – וזה קורה בדרך כלל עם הגיל אבל בהחלט לא רק. מטופלים רבים בוחרים לשלב בין הרמת עפעפיים תחתונים לאלה העליונים, ואולם ניתן בהחלט גם להפריד בין הפרוצדורות. קיימות היום מגוון טכניקות המיועדות כולן לטפל באזור העפעף התחתון ואת זו המתאימה לכם תשמעו בפגישת הייעוץ אצלנו.

בגדול, מבצעים חתך בקצהו החיצוני של העפעף התחתון ודרכו מגיעים לשומן העודף ועם הסגירה מהדקים אותו את שריר העפעף עד לקבלת התוצאה הרצויה.

עשוי לעניין אתכם | הרמת עפעפיים ללא ניתוח >>

ההכנות לניתוח מתחילות כמובן בפגישה עם המנתח/ת שבחרתם. בפגישה זו תקבלו הסבר מקיף על טכניקת הניתוח העדיפה לכם וזאת על סמך שלל נתונים שייבחנו תוך הקשבה ושימת דגש על המטרות שלכם.

בנוסף, יהיה עליכם לבצע בדיקת דם וייתכן שידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת.

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח שההחלמה ממנו קלה בדרך כלל ולרוב כעבור מספר שעות השגחה תשוחררו הביתה.

קומפרסים קרים יסייעו להתמודד עם שטפי דם ובצקות קלות שעלולות להתלוות לניתוח. בנוסף, רצוי לתת לגוף את ההחלמה והמנוחה הנחוצים לו ובהתאם – לא לבצע פעילות גופנית מאומצת בימים שלאחר הניתוח וכן לא לחפוף את הראש ביומיים הראשונים.

עייפות וכובד בעיניים אף הן תחושות נפוצות החולפות כעבור שבועות אחדים.

בנוסף, יש להגן על העיניים מפני שמש ורוח.

בכל מקרה, את ההוראות המדויקות לכם – כולל משככי כאבים ומשחות שונות – תקבלו במלואן מהרופא ומהצוות שלנו.

ניתוח הרמת עפעפיים – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח הרמת עפעפיים אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לסיבוכים. בכל מקרה, על כל אחד ואחד מהסיבוכים האפשריים תקבלו הסבר מפורט ודרכי מניעה מאתנו לפני ואחרי הניתוח.

הסיבוכים האפשריים:

האם קיימים גורמי סיכון בניתוח הרמת עפעפיים?

כמו בכל הליך כירורגי, לרבות ניתוח פלסטי, גם במהלך ניתוח הרמת עפעפיים ישנו סיכוי מסוים למצבים לא רצויים. כך למשל זיהום, ראייה מטושטשת, במקרים נדירים, תסמונת העין היבשה וכו'. במרפאה, תוכלו לקבל על כך מידע מפורט בשיחה עם הרופא.

מטבע הדברים, כדי שסיכויי ההצלחה יהיו מקסימליים, העדיפו לגשת למנתח פלסטי וותיק ומנוסה. לקראת הניתוח הרופא יערוך בדיקות בכדי לוודא בצורה הנאותה שאתם מועמדים שמתאימים לניתוח. כך הסיכוי לסיבוכים יהיה נמוך ביותר ותפיקו את מירב התועלת מההליך.

טיפולים נוספים שניתן לשלב עם ניתוח הרמת עפעפיים

ניתן לשלב ניתוחי הרמת עפעפיים עם ניתוחים פלסטיים נוספים, כדי להשיג אפקט מיטבי של פנים צעירות ואסתטיות. הטיפולים הנוספים יכולים לעזור לטפל בסימני הזדקנות שונים בצורה משולבת.

הרמת גבות

הרמת גבות נועדה להרים גבות נפולות ולהחליק קמטים במצח. פעולה זו יכולה להתבצע דרך חתכים קטנים שמוסתרים בתוך קו השיער או באמצעות טכניקה אנדוסקופית. שילוב של הרמת גבות עם ניתוח עפעפיים יכול ליצור מראה מאוזן וצעיר יותר של הפנים העליונות.

חידוש עור בלייזר

טיפול זה משתמש בטכנולוגיית לייזר לשיפור מרקם העור, הפחתת קמטוטים וטיפול בבעיות פיגמנטציה. ניתן לבצע חידוש עור בלייזר גם בעפעפיים וכן באזורים הסובבים אותם. כך ניתן לשפר את תוצאות הרמת העפעפיים, תוך כדי השגת עור חלק יותר ובעל גוון אחיד.

חומרי מילוי בהזרקות

ניתן להשתמש בחומרי מילוי בהזרקה, כדי לתקן אובדן נפח למשל בשקעים מתחת לעיניים ובאזור הלחיים. מילוי אזורים אלה, בעזרת חומרי מילוי, יכול להשלים את תוצאות הרמת העפעפיים וליצור מראה צעיר ורענן.

הזרקות בוטוקס

הזרקת בוטוקס יכולה לסייע בהחלקת קמטים דינמיים הנגרמים כתוצאה מתנועות שרירי הפנים (הבעות הפנים). בשילוב עם ניתוח עפעפיים זריקות אלה יכולות לטפל בקמטי "רגלי עורב" לצד העיניים ובקמטי זעף. וכתוצאה מכך רואים אפקט שלם ויפה בכל אזור העיניים.

הזרקת שומן עצמי

הליך זה כולל איסוף שומן מאזור אחר בגוף ולאחר מכן הזרקתו לנקודות נבחרות בפנים כדי להחזיר נפח ולשפר את קווי המתאר. הזרקת שומן עצמי יכולה לשמש כדי להוסיף נפח באזורים שקועים סביב העיניים ובמקומות נוספים. זוהי דרך יעילה וטובה להשלים את התוצאות של הרמת העפעפיים.

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

שמירה על אורח חיים בריא ובכלל זה גם על הרגלי טיפוח של העור – תוצאותיו של ניתוח הרמת עפעפיים – תחתונים ועליונים כאחד – יכולות להחזיק גם שנים רבות.

יחד עם זאת, את תהליך ההזדקנות הרי לא ניתן לעצור, רק את סימניו ניתן לתקן ולהאט.

קרם הגנה, הימנעות מעישון, הרכבת משקפי שמש וחיים בריאים יוסיפו שנים לא רק לעפעפיים המתוחים אלא גם לכם.

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים, ניתן לצפות להיווצרות צלקת מסוימת לאורך קווי החתך. בניתוח עפעפיים עליונים, הצלקות נסתרות והן מצויות בתוך הקמטים הטבעיים של העפעפיים כך שהן כמעט לא מורגשות.

צלקות בניתוח עפעפיים תחתונות יהיו ממש מתחת לקו הריסים או בתוך העפעף התחתון. גם במקרה זה המטרה היא שהצלקות יהיו כמה שיותר סמויות. חשוב להוסיף כי צלקות מניתוח הרמת עפעפיים בדרך כלל דוהות באופן משמעותי בתוך מספר חודשים.

כדי לעזור לצלקות להחלים ולהיטשטש מהר יותר, חשוב לשים לב להנחיות הרופא לפני ואחרי הניתוח. מקובל להמליץ על שימוש במשחות או תכשירים, בין היתר מסנני קרינה להגנה משמש. עם הזמן מרבית המטופלים ייווכחו לדעת שהצלקות נעשות כמעט בלתי נראות.

זה נתון לבחירתכם אבל גם לשיטת העבודה של הרופא/ה המנתח/ת. ככלל, ניתן לבצעו בשתי העיניים יחד או לחילופין להפריד. רוב המטופלים מעדיפים לנתח את שתי העיניים בו זמנית, אלא אם יש המלצה רפואית אחרת.

בהחלט. לאחר שתסתיים תקופת ההחלמה ניתן לחזור לשגרת החיים בכל מובן – כולל איפור והרכבת עדשות מגע.

בוודאי. ורבים מהמטופלים שלנו אכן בוחרים כך. יש גם הגיון מאחורי הבחירה הזו שכן מדובר באזור קרוב ובכך כמו מתאפשר "חיסכון" בכניסה לחדר ניתוח. יחד עם זאת יש מטופלים אחרים שמסתפקים בניתוח אחד ודוחים לכמה שנים קדימה את הניתוח השני.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי הרמת עפעפיים הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

טפסי הסכמה לניתוח הרמת עפעפיים:

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

אקיוטייט tlv medical- מרכז רפואי אישי
אקיוטייט

077-2320013 אזורי טיפול Accutite יתרונות השיטה כיצד הטיפל מתבצע בפועל שיטות אלטרנטיביות קיימות טכנולוגיית גלי רדיו להצעת העור תוך כמה זמן רואים תוצאות? התוצאות הצפויות

למידע נוסף >>
מטופלת אשר שירטטו לה על הפנים מידות לפני מתיחת פנים
ניתוח מתיחת פנים

מהו ניתוח מתיחת פנים? תהליך הניתוח הכנות לפני הניתוח לאחר הניתוח גורמי סיכון סיבוכים אפשריים ההבדלים בין מתיחת פנים לפיסול פנים שילוב טיפולים נוספים לצד

למידע נוסף >>
ניתוח מיני ליפט מרפאת TLV מדיקל
מיני ליפט

שלבי ההליך מהתחלה ועד סוף הניתוח ההבדלים בין ניתוח מיני ליפט ל- facelift הכנה לקראת הניתוח זמן הניתוח וסוג ההרדמה זמן ההחלמה לאחר הניתוח שאלות

למידע נוסף >>
תמונה להמחשה הגדלת חזה
הגדלת חזה

מהו ניתוח הגדלת חזה? כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה? לפני הניתוח אחרי הניתוח הנחיות נוספות לאחרי ניתוח הגדלת חזה ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים אפשריים

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​