הצרת נרתיק

רופאה - TLV MEDICAL CENTER - הצרת נרתיק

נשים רבות מתמודדות עם שינויים החלים במבנה גופן, במיוחד לאחר תהליכי היריון ולידה. אחת ההשלכות השכיחות הנובעות מלידות (בעיקר וגינליות) הינה שינוי במראה של הנתיק וברוחבו. נושא זה לרוב אינו נושא שנשים נוטות לדבר עליו, לאור העובדה כי מדובר על נושא פרטי ואינטימי. נשים מוצאות עצמם מתוסכלות מהתרחבות הנרתיק, תופעה אשר גורמת גם לירידה בביטחונן העצמי וגם לירידה ביכולת ההנאה מקיום יחסי המין. כיום ניתן לפנות בצורה דיסקרטית לחלוטין למרכזים רפואיים כדוגמת TLV מדיקל סנטר ולבצע ניתוח הצרת הנרתיק, ואין סיבה להשלים עם רוע הגזירה.

רופאה - TLV MEDICAL CENTER - הצרת נרתיק

עבור מי מיועד הניתוח

הצרת נרתיק בניתוח מתאימה לכל אישה אשר מרגישה כי הנרתיק שלה התרחב, וכי יכולתה ליהנות מקיום יחסי מין נפגמה, ואינה כבעבר. כאמור אחת הסיבות להתרחבות של פתח הנרתיק הינה לידות, אך זו אינה הסיבה היחידה. בפתח הנרתיק שרירים אשר עשויים להתרפות עם הזמן, ולכן נוצר מצב בו הוא עשוי להתרחב עם השנים. כמו כן מספק הניתוח מענה לנשים אשר נוצרה בגופן שחיקה של הגופיף הפרינאלי. גופיף זה נמצא במרווח שבין הנרתיק לפי הטבעת. לאחר לידות מתרחשת לא פעם שחיקה של האזור, דבר אשר גורם גם הוא לתחושת התרחבות בנרתיק. לרוב ההמלצה לניתוח תינתן לנשים אשר אינן מתכננות להיכנס שוב להיריון ועבור נשים שעברו את גיל 40.

הכנה לניתוח

ניתוח הצרת נרתיק יעשה לאחר הפניית האישה על ידי הרופא המטפל לביצוע של מספר בדיקות, לרבות בדיקות שתן, בדיקות דם, ובדיקת היריון. בתום הבדיקות יוכל להמליץ הרופא למטופלת באם לעבור את הניתוח.

כיצד מבוצע הניתוח

ניתוח הצרת נרתיק מבוצע תחת הרדמה מקומית ונמשך כשלושים דקות ועד שעה. במסגרת הצרת הנרתיק בניתוח מבצע הרופא המטפל חתך בדופן האחורית של הנרתיק. לאחר מכן כולל הניתוח יצירת הפרדה של עור הנרתיק ומבוצע חיבור והידוק של דפנות הנרתיק. ניתוח זה מאפשר יצירת נרתיק צר והדוק יותר לכל אורכו, לצד מתן מענה לגורמים נוספים כגון חיזוק הפירנאום. עובי הנרתיק אשר נוצר לאחר הניתוח הינו כעובי שתי אצבעות (ממדים טבעיים של הנרתיק). ניתוח זה נותן מענה לנשים אשר סובלות מצניחה של קירות הנרתיק, תופעה אשר גורמת להתרחבות הנרתיק, לאבדן תחושה בקיום יחסי מין או להפחתת ההנאה מקיום יחסי מין.

התאוששות מהניתוח והחלמה

לאחר תום הניתוח יכול האישה לשהות בחדר ההתאוששות למשך שעות ספורות, ואין צורך באשפוז מלא. ההחלמה מהניתוח לקלה ומהירה, ולרוב תמשך כשבוע ועד עשרה ימים ממועד הניתוח. לרוב תצויד המטופלת במשככי כאבים, אשר יקלו עם תופעות כאב או אי נוחות מהניתוח.

תוצאות הניתוח

לאחר תקופת התאוששות והחלמה קצרה של מספר ימים, תוכל המטופלת לשוב ולקיים יחסי מין ללא כל חשש. תוצאות הניוח יורגשו כבר בפעם הראשונה בה תקיים המטופלת יחסי מין לאחר הניתוח. מטופלות רבות אשר עברו את הניתוח מציינות כי תחושת ההנאה מיחסי המין השתפרה פלאים לאחר הניתוח, וכמוכן מראה פתח הנרתיק חזר למצב בו היה טרום הלידות.

סיכונים בניתוח

בדומה לניתוחים אחרים, גם בניתוח מזוג זה קיימים מספק סיכונים, גם אם נדירים, אשר חשוב לציינם.

• כאב במהלך הניתוח ולאחריו – ניתוח זה מבצוע תחת הרדמה ולכן במסגרתו לא חשים בכאבים. בתום הניתוח ובימים שלאחריו יתכנו כאבים קלים בסיכויים נמוכים.

• פגיעה באזורים סמוכים לניתוח – כבכול ניתוח, גם ניתוח להצרת פתח הנרתיק עשוי לגרור בעקבותיו פגיעה באזורים בגוף המצויים ליד האזור בוצע הניתוח

• הרדמה – בכל ניתוח אשר נכללת במסגרתו הרדמה קיים סיכון מסוים.

רופאה - TLV MEDICAL CENTER - הצרת נרתיק

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​