חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איחוי קרום הבתולין

איחוי קרום הבתולים מתאפשר בתהליך דיסקרטי מהיר ופשוט, ואינו מצריך אשפוז. תהליך זה מאפשר לנשים המעוניינות לשחזר את קרום הבתולים שלהן מכל סיבה וצורך לעשות זאת. יש נשים אשר חשוב להן להגיע ליום נישואיהן כאשר קרום הבתולים שלהן שלם. לכן אם קיימו יחסי מין לפני הנישואין, או שנקרע קרום הבתולין שלהן כתוצאה ממכה באזור, או מחדירה של חפץ בשוגג או במכוון, הרי שניתן לשחזר את הקרום ולחזור למצב בו קיים קרום בתולים כקרום המקורי. כמו כן קיימים מצבים בהן נשים נולדות ללא קרום בתולין כלל, ונשים אלו גם הן מעוניינות ביצירה של קרום בתולין חדש.

תרבויות שונות

לקרום הבתולין אין ממש חשיבות פונקציונאלית, אך למרות זאת יש נשים רבות אשר חשוב להן לשחזרו. הדבר טמון בעובדה כי ישנן תרבויות שונות בהן יש חשיבות גדולה לנושא, ועל פיהן נהוג כי אישה צריכה להגיע ליום נישואיה בעודה בתולה. קיום של קרום הבתולין באותן תרבויות מסמל טוהר. יש הסוברים כי תקפידו של קרום זה הוא במניעת חדירה של עצמים לנרתיק.

קרום הבתולין

קרום הבתולין נמצא בפתח של הנרתיק. קרום זה (עור דק) נוצר בתהליך ההתפתחות של העובר – בחודש החמישי. הקרום הינו בעתם רקמה רירית, דקה וגמישה, המהווה שריד של רקמת תאים המצויה בנרתיק. צורתו של הקרום דומה לצורה של סהר. כאשר קרום זה תקין, מתאפשרת בו חדירה של נוזלים בעת קבלת המחזור החודשי.

האם קרום בבתולין נעלם לאחר חדירתו?

כאשר מקיימים יחסי מין מבוצעת קריעה של קרום הבתולים. זהו מצב בו נוצרים חתכים ופתחים בקרום, אשר מאפשרים לגבר לבצע חדירה. חשוב לציין כי הליך זה אינו מעלים את קרום הבתולין, ונשארות שאריות קרום מסביב לפתח הנרתיק. המצאות שאריות אלו מאפשרות למעוניינות בכך לעבור ניתוח לאיחוי של קרום הבתולין בניתוח.

ניתוח איחוי קרום הבתולין

במסגרת ניתוח איחוי קרום בתולין מבצוע שחזור של קרום הבתולין. כאמור הקרום יכול להיקרע מיחסי מין אך גם מסיבות אחרות. במסגרת הניתוח תהה המטופלת שרויה תחת הרדמה מקומית. בתהליך קצר (כ- 20 דקות) מתבצעת תפירה של דופן הנרתיק, במטרה ליצור קרום בתולים חדש. בניתוח נעשה שימוש בחוטי תפירה מיוחדים אשר מתמוססים בעצמם בימים שלאחר הניתוח, ולכן אין צורך להגיע להסרת התפרים. בתום הניתוח תידרש המטופלת להתאוששות קצרה, ואין כל צורך לאשפוז.

מתי מומלץ לעבור את הניתוח

נשים המעוניינות בהליך איחוי קרום הבתולין מומלץ כי יגיעו לקבלת הטיפול כשבועיים לפני מועד הצפי לקריעת הקרום. בתקופה שלאחר שחזור קרום הבתולין נעשה תהליך של עיבוי הקרום, ולכן זהו המועד המומלץ. באם מתבצעת המתנה של תקופה ארוכה משבועיים, יתכן (סברה נמוכה) והקרום יתאחה למצב בו ייווצר קושי בקיום יחסי מין.

תופעות לוואי

כבכול תהליך כירורגי אחר, גם לניתוח מסוג איחוי של קרום הבתולין עשויות להיות תופעות לוואי. במרבית המקרים ניתוח זה אינו גורר בעקבותיו תופעות לוואי מיוחדות. לרוב ניתוח זה יכלול תחושות אי נוחות ויש סיכוי כי המטופלת תחוש במעט כאבים לאחריו.

הפתרון הדיסקרטי

תהליך של איחוי קרום בתולין הוא תהליך דיסקרטי לחלוטין. נשים אשר עוברות את הליך זה יכולות להיות סמוכות ובטחות כי לא ניתן יהיה לדעת בשום צורה כי עברו את ההליך, ובעת קיום יחסי המין תהיה תחושה הזהה לתחושה של קריעת קרום בתולין מקורי.

מי יכולה לעבור את ההליך

מרבית הנשים החפצות בכך יכולות לעבור את ניתוח זה ללא קושי. יחד עם זאת, ניתוח זה מתקיים לאחר בדיקה של המטופלת, על מנת לוודא כי היא אכן מתאימה לביצוע ההליך. בתום הבדיקה יוכל הרופא לומר למטופלת באם קיימת המצלה לקיום הניתוח או להימנעות ממנו.

טיפול מקצועי ביחס חם ואישי

במרכז TLV מדיקל סנטר נערכים טיפולים גניקולוגים שונים לרבות איחוי קרום הבתולין. אנו מקפידים להעניק לכל אחת ממטופלינו שירות מקצועי על ידי גניקולוגים מומחים, ותוך אדיבות ומתן יחס אישי. הטיפולים הנערכים במרכז נעשים בדיסקרטיות מלאה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​