• כניסה לרופאים

לפרטים וקביעת תור התקשרי

ב-TLV מדיקל סנטר קיימת מחלקה מיוחדת להפסקות להריון.

אנחנו יודעים שההחלטה לבצע הפסקת הריון אינה פשוטה ולעיתים את נאלצת לקחת את ההחלטה כמעט לגמרי לבדך.
ברגעים האלו חשוב לפנות למרכז מומחים עם וותק של שנים שיוכל להציג בפנייך את הטיפולים העומדים לרשותך ולהתאים לך את הטיפול הנכון ביותר למקרה שלך.
מרגע קבלתך למרכז ילווה אותך רופא מומחה שיעבור יחד איתך את כל השלבים- מקבלת אישור הוועדה להפסקת הריון ועד שחרורך מהמרכז לאחר ביצוע הפעולה.

איך מתבצעת הפסקת הריון עם כדורים ולמי היא מתאימה?

במידה וגיל ההיריון צעיר (עד 7 שבועות- ניתן לדעת רק ע”י בדיקת אולטרסאונד)
רצוי וכדאי לבצע הפסקת הריון באמצעות כדורים ולחסוך את ההתערבות הכירורגית.

לכן מומלץ מאוד לפנות לביצוע הפסקת הריון מיד עם קבלת התשובה החיובית להריון וכמובן במידה והנך עומדת בקריטריונים לביצוע הפסקת הריון (ראי קריטריונים)
הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95%. סיכויי ההצלחה יורדים ככל שגיל ההיריון מתקדם יותר ולכן פעולה זו איננה מומלצת מעבר לשבוע התשיעי של ההיריון. הפסקת הריון תרופתית אינה מתאימה למטופלות הסובלות ממחלות כרוניות הקשורות לכבד ונוטלות כדורים באופן קבוע, וכן למטופלות שמעשנות והן מעל גיל 35.
שיטת הריון זו נחשבת למקובלת בעיקר בשבועות הראשונים של ההיריון ולאחר מכן ניתן לבצע את ההפלה רק על ידי גרידה.

כיצד פועלים כדורים להפסקת הריון?

לאחר שהאישה ההרה עוברת בהצלחה את הוועדה להפסקת הריון של משרד הבריאות היא מגיעה אל הרופא ומקבלת טיפול בתרופה הראשונה הנקראת “מפיג`ין” בכמות של שלושה כדורים. כדורים אלו משפיעים על הפסקת ההתפתחות ההורמונלית של העובר. לאחר יומיים ניתן הטיפול השני – שני כדורי “ציטוטק”. גלולת ה”ציטוטק” גורמת להתכווצויות רחמיות ופליטת ההיריון ולכן תישארי להשגחה של 2-4 שעות במרכז הרפואי. תרופות אלו מחקות הפלה טבעית וגורמות לכך שהמטופלת תפלוט את שק ההיריון. לכדורים להפסקת הריון ישנן לעיתים תופעות לוואי הכוללות בעיקר כאבי בטן דמויי מחזור ולעתים גם חום והפרעות במהלך העיכול. בנוסף, חלק מהנשים עלולות לחוות דימום דמוי ווסת והתכווצויות. הדימום הנרתיקי עלול להימשך מספר ימים לאחר הפסקת ההיריון.

כמה זמן נמשכת הפלה תרופתית?

כל ההליך ההפלה בכדורים מתבצע בשתי פגישות ולאחר כשבועיים יש לבצע בדיקת אולטרסאונד ובדיקה גניקולוגית אשר מטרתה לוודא שאכן חלל הרחם נקי וההריון הופסק.

הפסקת הריון באמצעות שאיבה

לפני ביצוע הגרידה נדרשת המטופלת לצום שש שעות. התהליך עצמו מבוצע בהרדמה מלאה. התהליך כולו מתרחש כחמש עשרה דקות, פחות או יותר. לאחר הגרידה נותרת המטופלת באשפוז יום למשך כמה שעות ומשוחררת לביתה.

לפני ביצוע הגרידה מתבצעת הבחנה של מבנה הרחם והמנח שלו על מנת לספק מענה יעיל ומיטבי. באמצעות מכשיר האולטרסאונד מבצעים מעקב של כל שלבי השאיבה.

הזכות שלך!

חשוב לציין כי אין חובת ההודעה חלה על המטופלת אם ברצונה לבצע הפלה. נערה מתחת לגיל 18, אישה נשואה או כל אישה בכל סטטוס יכולה לבחור לבצע הפלה בלי ליידע את בן הזוג וההורים. מחובתו של רופא הנשים לשמור על דיסקרטיות מתוקף החוק. נכון הדבר גם לגבי ועדה להפסקת הריון הנדרשת לאישור ההפלה. יוצא מהכלל הוא המקרה בו נערה או אישה אינן מסוגלות לבצע החלטות בכוחות עצמה בשל מחלה נפשית מוצהרת. במקרה זה מייצג אותה האפוטרופוס המורשה.

 

ההליך מתחיל בפגישה עם עובדת הסוציאלית שבודקת את עמידתך בקריטריונים המתירים ביצוע הפסקת הריון (הפלה).
ע”פ חוק ההפלות בישראל, אישה תוכל לעבור הפסקת הריון במידה ותעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

  • גיל האישה צעיר מ – 18 או מבוגר מ – 40
  • ההיריון הינו תוצאה של יחסים אסורים מחוץ לנישואין או לפי החוק הפלילי (אונס או גילוי עריות)
  • הוולד עלול להיות בעל מום רפואי או נפשי
  • ההיריון עלול לסכן את חיי האישה או את בריאותה

מה צריך להביא לוועדה ?

  • תעודה זהות בתוקף.
  • בדיקת סוג הדם (RH) וספירת דם.
  • בדיקת אולטרסאונד בתוקף המציינת את גיל העובר.
  • הפנייה מהרופא המטפל.

פונות מתחת לגיל 14 מחייבות להתלוות על ידי אפוטרופוס.

במידה ואין בידייך בדיקת אולטרסאונד או הפנייה מרופא, תוכלי לקבל את השרות אצלנו במרכז כחלק מהטיפול הכללי.

שימי לב במידה ואת מתוכננת לעבור הפסקה כירורגית (גרידא) יש להגיע בצום של 6 שעות לפחות.

כל הזכויות שמורות ל- TLV מדיקל סנטר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​