עיצוב סנטר

מהו טיפול עיצוב סנטר?

עיצוב הסנטר מתייחס להליכים אסתטיים שנועדו לשפר או לשנות את מראה הסנטר. העיצוב משמש בדרך כלל לשיפור הצורה, הגודל או הא-סימטריה של הסנטר, כדי ליצור קו לסת מחודד ופרופיל פנים מאוזן ואסתטי יותר.

ישנם מספר טיפולים לעיצוב סנטר; חלקם בהתערבות כירורגית, אך הפופולריים הם דווקא אלו שאינם ניתוחיים:

 • השתלת סנטר: הליך כירורגי הכולל הנחת שתל סיליקון בסנטר כדי לשפר את גודלו ומראה הפנים.
 • ניתוח להקטנת סנטר: הליך כירורגי הכולל הסרה של עודפי רקמה מהסנטר כדי להקטין את גודלו ולשפר את צורתו.
 • שאיבת שומן בסנטר: הליך מחליף ניתוח הכולל הסרה של עודפי שומן מאזור הסנטר והצוואר.
 • חומרי מילוי עוריים: הליך לא ניתוחי של מילוי סנטר, שכולל הזרקה של חומר מילוי, כמו חומצה היאלורונית, כדי להוסיף נפח וקו לסנטר.

למי מתאים טיפול עיצוב סנטר?

טיפולי עיצוב סנטר יכולים להתאים למגוון רחב של אנשים שאינם מרוצים ממראה הסנטר שלהם, ומעוניינים לשפר את צורתו, גודלו או נִרְאוּתוֹ. עם זאת, חשוב לציין שלא כולם מועמדים טובים להליכים אלו. 

מועמדים מתאימים לטיפולי עיצוב סנטר עשויים לכלול:

אך ישנם גם מועמדים שאינם מתאימים לטיפולי עיצוב סנטר:

פייסטייט - טיפול חדשני ב-TLV מדיקל להמסת שומן מתחת לסנטר

מכשור המבוסס על גלי רדיו הפייסטייט יכול לבצע תהליך של המסת השומן, ולאחר מכן שאיבה שלו. התהליך בן השעה וחצי בהרדמה מקומית, מחליף ניתוח למצב הצוואר והשומן מתחת לסנטר אינו חמור. בתהליך הרופא מבצע הרדמה מקומית ולאחריה מחדיר קאנולה ארוכה לאזור הצוואר וקו הלסת כשהוא ממיס את השומן ולאחר מכן שואב אותו. 

לאחר התהליך יש להשתמש במחטב פנים  לשם הידוק העור, לתקופה של 5 ימים. לאחר מכן יש להשאר על המוטב רק בלילה בזמן שינה. 

היתרון בתהליך מחליף ניתוח זה, שהוא בהרדמה מקומית ולא כללית, אין צלקות, כמעט וללא שטפי דם, ניתן ולהדק את קו הלסת והצוואר באופן משמעותי.

כמובן יש לבצע התייעצות עם רופא לשם בדיקת התאמה.

עיצוב סנטר - תמונה לדוגמה

שיטות נפוצות לעיצוב סנטר

  • השתלת סנטר: הליך כירורגי (ג'ניופלסטיקה), הכולל הנחת שתל (סיליקון בדרך כלל) בסנטר כדי לשפר את גודלו ומראהו. השתל מגיע במגוון צורות וגדלים כדי להתאים לצרכיו האישיים של כל מטופל.
  • שאיבת שומן בסנטר: הליך לא ניתוחי הכולל הסרה של עודפי שומן מאזור הסנטר והצוואר באמצעות צינורית קטנה, הנקראת קנולה. המנתח עשוי גם להשתמש במכשיר לייזר בגלי רדיו כדי לסייע בהמסת השומן ולהקל על השאיבה. לאחר הסרת השומן, המנתח יכול לפסל את הרקמות כדי ליצור צורה אסתטית יותר לסנטר.  שאיבת שומן בסנטר מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מקומית, ועשויה להימשך 30 דקות עד שעה.

לאחר ההליך, המטופל יצטרך לנוח מספר שעות לפני השחרור הביתה. המנתח ישים תחבושת על אזור הסנטר כדי להפחית את הנפיחות ולעזור לשמור על הצורה החדשה של הסנטר. התחבושת בדרך כלל צריכה להישאר במקומה כשבוע לפני הסרתה. במהלך תקופה זו, על המטופל להימנע מפעילות גופנית מאומצת ולפעול לפי הנחיות המנתח כדי להבטיח ריפוי תקין.

 • חומרי מילוי לעור: שיטת עיצוב סנטר ללא ניתוח, הכוללת הזרקה של חומר מילוי לסנטר, כגון חומצה היאלורונית, ביו סטימולטורים: סקולפטרה, הרמוניקה, הרפיית שריר- בוטוקס ועוד – כל מקרה לגופו – להוספת נפח לסנטר. במהלך ההליך מנקים את אזור הסנטר ומאלחשים אותו עם הרדמה מקומית. לאחר מכן מוזרק חומר המילוי לאזורים הממוקדים של הסנטר באמצעות מחט קטנה. לאחר שהוזרק החומר הרופא "מפסל" את הסנטר כך שיתאים לקוי מתאר הפנים בצורה הרמונית. ההליך בדרך כלל אינו כואב.

ההליך נמשך כ-30 דקות.

לאחר ההזרקה, המטופלים עלולים לחוות נפיחות קלה ואדמומיות במקום ההזרקה, אך תסמינים אלו חולפים בדרך כלל תוך כמה שעות ועד מספר ימים. התוצאות של חומרי מילוי עוריים לעיצוב הסנטר יכולות להחזיק בין חצי שנה לשנתיים, תלוי בסוג חומר המילוי ובפיזיולוגיה האישית של המטופל.

חומרי מילוי לסנטר הם אופציה פופולרית למי שרוצה לשפר את הצורה וקווי המתאר של הסנטר מבלי לעבור ניתוח. הם יכולים לעזור ליצור פרופיל פנים מוגדר ומאוזן יותר, והתוצאות בדרך כלל עדינות ובעלות מראה טבעי. עם זאת, חשוב לציין כי חומרי מילוי עוריים אינם פתרון קבוע ויש לחזור עליהם מדי פעם כדי לשמור על התוצאות הרצויות. 

אולי יעניין אותך:

בדיקת מי שפיר | הפסקת הריון

השתלת סנטר
הליך כירורגי הכולל הנחת שתל סיליקון בסנטר.  במהלך ההליך נעשה חתך קטן בתוך הפה, או מתחת לסנטר. לאחר מכן יוצרים כיס מעל העצם, אליו מכניסים את השתל.  מבוצע בהרדמה כללית.

החלמה: רוב המטופלים מסוגלים לחזור לעבודה ולחדש את הפעילות הרגילה במהירות. מומלץ להימנע מפעילויות מאומצות, ולאכול ולשתות מזון רך במשך שבועיים לאחר הניתוח.

זמן החלמה: ההליך אורך בדרך כלל כשעה. 
ניתוח הקטנת סנטר
הליך כירורגי הכולל הסרה של עודפי עצם או רקמה מהסנטר. מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית

החלמה: רוב המטופלים מסוגלים לחזור לעבודה ולחדש את הפעילות הרגילה תוך שבוע או שבועיים. מומלץ לדאוג לתזונה רכה במשך שבוע-שבועיים לאחר הניתוח, ולהימנע מפעילויות מאומצות במשך מספר שבועות.

זמן החלמה: נמשך כשעה וחצי.
שאיבת שומן בסנטר
הליך לא ניתוחי הכולל הסרה של עודפי שומן מאזור הסנטר והצוואר. לאחר הסרת השומן, המנתח יכול לפסל את הרקמות כדי ליצור צורה אסתטית יותר לסנטר. מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מקומית

החלמה: רלאחר ההליך המטופל יצטרך לנוח מספר שעות לפני השחרור. המנתח ישים תחבושת על אזור הסנטר כדי להפחית את הנפיחות ולעזור לשמור על הצורה החדשה של הסנטר. התחבושת צריכה להישאר במקומה כשבוע. במהלך תקופה זו, על המטופל להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

זמן החלמה: עשויה להימשך 30 דקות עד שעה.
חומרי מילוי לעור
שיטת עיצוב סנטר ללא ניתוח, הכוללת הזרקה של חומר מילוי לסנטר. במהלך ההליך מנקים את אזור הסנטר ומאלחשים אותו. לאחר מכן מוזרק חומר המילוי לאזורים הממוקדים של הסנטר. לאחר שהוזרק החומר הרופא "מפסל" את הסנטר.

החלמה: התוצאות של חומרי מילוי עוריים לעיצוב הסנטר יכולות להחזיק בין חצי שנה לשנתיים, תלוי בסוג חומר המילוי ובפיזיולוגיה האישית של המטופל.

זמן החלמה: ההליך נמשך כ-30 דקות.
פייסטייט
מכשור המבוסס על גלי רדיו- הפייסטייט יכול לבצע תהליך של המסת השומן, ולאחר מכן שאיבה.

החלמה: לאחר התהליך יש להשתמש במחטב פנים לשם הידוק העור, לתקופה של 5 ימים. לאחר מכן יש להשאר על המוטב רק בלילה בזמן שינה. היתרון בתהליך מחליף ניתוח זה, שהוא בהרדמה מקומית ולא כללית, אין צלקות, כמעט וללא שטפי דם.

זמן החלמה: ההליך נמשך כשעה וחצי.
שקופית קודמת
שקופית הבאה

טיפולים נוספים תחת פיסול פנים

 • להלן כמה אזורים נפוצים בפנים שניתן לטפל בהם כדי לחטב ולשפר את המראה שלהם:

  • מצח: ניתן להשתמש בבוטוקס או בחומצה היאלורונית דלילה להפחתת קמטוטים, ופיליניג עמוק יכול לסייע בשיפור מרקם העור. שומן עצמי יכול לשמש גם למילוי קמטים.
  • גבות: ניתן לבצע הרמת הגבות באמצעות בוטוקס, או אקוא טייט
  • לחיים: ניתן להשתמש בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית לעיצוב הלחיים, חומרים ביו סטיומלטורים למיצוק העור 
  • אף: ניתן להרים את הטיפ של האף בבוטוקס או לפסל בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית סמיכה דיה, שיכולים להחזיק מעמד בין שנה לארבע שנים בהתאם לסוג החומר.
  • שפתיים: ניתן להשתמש בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית למילוי ועיצוב השפתיים, בעוד שסקין בוסטר יכול לטשטש את הקמטוטים מעל השפה.

מצח

גבות

לחיים

אף

שפתיים

כיצד נוצר סנטר כפול?

סנטר כפול נוצר כאשר עודפי שומן מצטברים מתחת לסנטר, וכתוצאה מכך נוצרת שכבת שומן שנותנת מראה של סנטר שני. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים: 

 • גנטיקה – יכולה לשחק תפקיד בהתפתחות של סנטר כפול, היות ואנשים מסוימים עשויים להיות בעלי נטייה לאגירת שומן באזור זה.
 • הזדקנות – ככל שמתבגרים, העור מאבד מהגמישות שלו, מה שיכול לתרום להיווצרות סנטר כפול.
 • עלייה במשקל – סיבה שכיחה נוספת לסנטר כפול, שכן עודפי שומן יכולים להצטבר באזורים שונים בגוף, כולל מתחת לסנטר.
 • יציבה לקויה – עלולה להחליש את השרירים באזור הצוואר והסנטר, ולהוביל לרפיון העור ולעודף שומן מתחת לסנטר.

TLV מדיקל סנטר הינו מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי. ליצירת קשר השאירו פרטים >>

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

הצמדת אוזניים
הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים מה זה ניתוח הצמדת אוזניים? איך מתבצע ניתוח הצמדת אוזניים? לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח להצמדת אוזניים – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח

למידע נוסף >>
ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מהו ניתוח שאיבת שומן? כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח שאיבת שומן – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח שלנו

למידע נוסף >>
בטן עם שירטוט המסביר על ניתוח מתיחת בטן
ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מה זה ניתוח מתיחת בטן? כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן? לפני הניתוח אחרי הניתוח ניתוח מתיחת בטן – סיבוכים אפשריים חדרי הניתוח

למידע נוסף >>
עיצוב סנטר - תמונה ראשית TLV מדיקל
עיצוב סנטר

מהו טיפול עיצוב סנטר? למי מתאים הטיפול פיסטייט שיטות נפוצות לעיצוב הסנטר כיצד נוצר סנטר כפול? לקביעת פגישת ייעוץ מהו טיפול עיצוב סנטר? עיצוב הסנטר

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​