מיני ליפט

מהו ניתוח מיני ליפט ולמי הוא מתאים?

ניתוח מיני ליפט, שהוא למעשה "מיני מתיחת פנים" ידוע כהליך רפואי אסתטי, שנועד לשפר את מראה הפנים של המטופלים (גברים ונשים כאחד). הטיפול ממוקד בסימני הזדקנות באזור הפנים התחתונות והצוואר.

מדובר בחלופה עדינה יותר ופחות פולשנית ביחס לניתוח רגיל של מתיחת פנים והמטרה היא להצעיר את המראה הכללי של הפנים, ללא הליך ארוך ומקיף.

ניתוח מיני ליפט מתאים בעיקר:

מועמדים אידיאליים לניתוח מוטרדים מסימני הזדקנות מוקדמים, אך עדיין אינם זקוקים למתיחת פנים מלאה. היתרון העיקרי הוא תחושה של התחדשות עדינה אך ניכרת, שמירה על מראה טבעי, עם זמן התאוששות קצר יותר.

הניתוח מתאים למעוניינים להדק עור רפוי סביב קו הלסת והצוואר בצורה יעילה. מדובר במקצה שיפורים משמעותי וניכר, אך ללא ניתוח מקיף.

מכיוון שההליך פחות פולשני ביחס למתיחת פנים מלאה, המטופלים זקוקים לזמן החלמה קצר יותר. כלומר הטיפול מתאים מאוד גם לבעלי סדר יום עמוס וחוסר זמן לתקופת החלמה יחסית ממושכת.

הניתוח מספק מראה צעיר יותר, מעודן ורענן של הפנים, באורח פחות אינטנסיבי ועמוק ביחס למתיחת פנים מלאה. כל זאת תוך שמירה על מבנה הפנים ומראה הפנים המוכר והטבעי.

במאמר זה נדון על:

כיצד נראה ההליך הניתוחי במרפאת - TLV Medical: מהתחלה ועד סוף הניתוח?

במרפאת TLV Medical מבצעים את ניתוחי ה"מיני ליפט" באורח זהיר, מקצועי ומדויק, תוך הבטחת בטיחותם של המטופלים וחתירה למצוינות רפואית ואסתטית. שלבי ההליך:

ההבדלים בין ניתוח מיני ליפט ל- facelift

בעוד שניתוח מיני ליפט, בדומה לניתוח מתיחת פנים מלאה, נועד להצעיר את מראה הפנים ולהפחית סימני הזדקנות, ישנם הבדלים ראויים לציון.

ניתוח מיני ליפטfacelift
מתיחת פנים מלאה נועדה להקנות התחדשות כוללת של הפנים, לרבות אזור אמצע הפנים והצוואר. מתיחת פנים נועדה לספק מענה לצניחה בינונית עד חמורה של הפנים והעור לצד טשטוש ניכר של קמטים עמוקיםמיני ליפט מכוון בעיקר לאזור הפנים התחתונות וצוואר. המיקוד הוא לספק מענה לצניחה קלה עד בינונית, כאשר מיני לפיט נחשב לפחות יעיל להפחתת קמטים עמוקים או לצניחת פנים משמעותית
ניתוח מיני ליפט פחות פולשני לעומת מתיחת פנים. הניתוח כולל חתכים קטנים יותר, סביב האוזניים וקו השיער, פחות צלקות וסיכון נמוך לסיבוכים מתיחת הפנים מבוצעת עם חתכים נרחבים יותר, למשל באזור הרקות ולמטה, סביב האוזניים ולעיתים גם תחת הסנטר (הכל בהתאם למידת ההרמה הנדרשת).
זמן ההחלמה קצר יותר, מטופלים יכולים לחזור לפעילות בתוך כשבוע.זמן ההחלמה ארוך יותר, מטופלים יכולים לחזור לפעילות מספר שבועות של התאוששות במתיחת פנים.

הכנה לקראת ניתוח מיני ליפט

הכנה לניתוח מיני ליפט כוללת מספר צעדים שנועדו לשפר את התוצאות ולהקנות בטיחות מיטבית למטופלים.

כמה זמן אורך הניתוח ועם איזה סוג הרדמה ניתן לבצע?

ניתוח מיני ליפט קצר ומהיר ביחס למתיחת פנים מלאה. הניתוח נמשך לרוב כשעתיים עד שלוש. לגבי הרדמה, ניתן לבצע ניתוח מיני ליפט בהרדמה מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית לפי הצורך.

הבחירה תלויה במצב הבריאותי של המטופלים, העדפות המטופלים, רמת החרדה מהטיפול (אם קיימת), לצד המלצת הרופא המנתח. הרדמה מקומית עם טשטוש נחשבת לבטוחה יותר ומקצרת את זמן ההתאוששות.

במידה שחשים חרדה או מכל סיבה שהיא, ניתן ואף רצוי להתייעץ מבעוד מועד במהלך הפגישה המקדימה עם הרופא המרדים.

טיפול נוסף, שעשוי לעניין אותך | טיפול עיצוב סנטר ללא ניתוח >>

זמן ההחלמה הצפוי לאחר ניתוח מיני ליפט

תקופת ההחלמה הקצרה יחסית היא, כאמור, אחד היתרונות של הטיפול. רוב המטופלים צפויים לחזור לפעילות רגילה בתוך חמישה ימים עד שבוע. בשלב ההחלמה הראשונית אפשר לצפות לנפיחות ושטפי דם, אשר חולפים בהדרגה לאחר שבועיים.

לאחר שבוע ניתן לחזור לשגרה, אלא אם כן העבודה כוללת פעולה מאומצת או הרמת משקלים כבדים. המטופלים המבוגרים עשויים להזדקק לזמן החלמה מעט ארוך יותר.

ניתן לקצר את זמן ההחלמה על ידי הקפדה על הוראות הרופא, שמירה על ראש מורם במנוחה, הימנעות מפעילות מאומצת, והקפדה על נטילת התרופות שהורה הרופא, לטיפול בנפיחות ולמניעת זיהום.

טיפול נוסף שעשוי לעניין אתכם | פיסול פנים ללא ניתוח >>

שאלות ותשובות: כל מה שרצית לדעת על ניתוח מיני ליפט והתביישתם לשאול

התוצאות של מיני ליפט נחשבות למתמשכות, אך הן אינן קבועות. ככלל, ניתן לצפות להשפעה מורגשת למשך כ-5 עד 10 שנים. ההשפעה נמשכת בהתאם לגורמים כגון איכות העור וגמישותו, גיל המטופלים בזמן הטיפול ואורח החיים לאחר הניתוח.

האופי הפחות פולשני של הניתוח פירושו תוצאות פחות ארוכות טווח לעומת הרמת פנים מלאה, אך מטופלים רבים מוצאים את התוצאה משביעת רצון, במיוחד למעוניינים בשיפור בעל אפקט עדין וטבעי אך מורגש בבירור.

כדי להאריך את משך ההשפעה של הניתוח, רצוי לשמור על אורח חיים בריא, שימוש באמצעי הגנה מפני השמש והקפדה על טיפוח העור. בנוסף, ניתן לבצע במרפאה תיקונים קלים לפי הצורך, כדי להאריך את זמן ההשפעה ולחדש את המראה הצעיר.

ניתוח מיני ליפט נחשב לטיפול עם מינימום כאב. ההליך נעשה בהרדמה מקומית (לעיתים הרדמה כללית), כך שבזמן הניתוח לא מרגישים דבר. לאחר הניתוח יתכנו כאבים קלים ביחס למתיחת פנים מלאה, וניתן להשתמש במשככי כאבים סטנדרטיים.

לרוב המטופלים מציינים כי התחושה קרובה יותר לתחושת לחץ מאשר כאב של ממש. שימוש ברטיות קרות ושמירה על ראש מורם במנוחה עוזרים להפחית נפיחות ולהקל בזמן ההתאוששות.

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח מיני ליפט גורם לצלקות. עם זאת, צלקות אלה הן מינימליות ומוסתרות היטב ובאופן טבעי. כך למשל הצלקות הן סביב האוזניים ולאורך קו השיער, כך שהן לרוב מוסתרות.

המנתחים במרפאת TLV מיומנים בשימוש בטכניקות שמקטינות ככל האפשר את הצלקות ועם הזמן, צלקות אלו לרוב נעשות בהירות יותר ועוד פחות מורגשות. טיפולים לטשטוש צלקות במרפאה יכולים להוביל לשיפור נוסף במידת הצורך.

על כל פנים, הרוב המוחלט של המטופלים מדווחים שהיתרונות של מראה הפנים והצוואר לאחר הניתוח עולים בהרבה על השפעת הצלקות (המינימליות). להתרשמות, ניתן לעיין במרפאה בתמונות של מטופלים "לפני ו"אחרי".

הרופאים שמבצעים את הניתוח

TLV מדיקל סנטר

TLV מדיקל סנטר

מרכז כירורגי רב תחומי, המציע סטנדרט טיפולי מן השורה הראשונה מכל היבט: אנושי, שירותי, רפואי וטכנולוגי.
המרכז נוסד בשנת 2015 על ידי ד"ר מיכאל ברר ועינב אדיב-ברר והינו בבעלות פרטית ובפיקוח משרד הבריאות.

טיפולים נוספים - כירורגיה פלסטית

מיני מתיחת בטן מרפאת TLV מדיקל
מיני מתיחת בטן

שלבי ההליך יתרונות האזורים שניתן להסיר את עודפי העור ההבדלים בין ניתוח מיני מתיחת בטן מיני למלאה צלקות לאחר הניתוח מתיחת מיני בטן במרפאת TLV

למידע נוסף >>

קופות החולים וחברות הביטוח שבהסדר

כירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

ד"ר יונתן ווגמן

ד"ר אמיר שרעבי

ד״ר אלישע אופירם

ד"ר זאב אפרת

ד"ר אבי אברג'ל

ד”ר שקמה בר-און

פרופ' ישראל מייזנר

ד”ר ליאור דרוקר

לקביעת תור פרטי ומהיר

או השאירו פרטים

פרופ' רפפורט הרי

פרופ' הדני משה

פרופ' בן אמיתי

פרופ' אוריאל איתן

ד״ר שלומית קורן

פרופ' שגיא הרנוף

ד״ר רני ברנע

דר' רוברטו שפיגלמן

ד״ר קרן רגב

ד״ר נעה אפרת בן ברוך

ד״ר חובב תבור

ד״ר זאב קציר

ד״ר אבי גולדפרב

ד״ר אהרון מנחם

ד״ר ארנון אגמון

מומחים בגינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מומחים בכירורגיה פלסטית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

גינקולוגיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​