הקטנת חזה

ניתוח להקטנת חזה

אמנם רבות מאתנו חולמות על חזה שופע ונשי וחלקנו אף בוחרות בניתוח הגדלת חזה לשם כך, אבל יש כאלה ש”התברכו” בבעיה ההפוכה.

נשים עם חזה גדול – בכל גיל, אגב – עלולות לסבול עד מאד מכובדם של השדיים: חגורת הכתפיים, הצוואר והגב מההיבט הפיזי, לצד דימוי הגוף והביטחון העצמי מההיבט הנפשי. נשים עם חזה גדול מתקשות לעסוק בספורט, סובלות לעיתים מחריצים עמוקים בכתפיים ואפילו יציבתן נפגעת.

ניתוח הקטנת חזה ב-TLV מדיקל משולב לא פעם עם הרמת חזה כמו גם עם מתיחת בטן. ברוב המוחלט של המקרים התוצאה היא אישה עם בטחון עצמי מחודש וגוף שהיא אוהבת. מה עוד חשוב שתדעי לפני שתחליטי – הנה כל התשובות.

מה זה ניתוח להקטנת חזה?

ניתוח להקטנת חזה נעשה בשני מקרים עיקריים: כאשר אישה מעוניינת להקטין את שדיה כיוון שהם גדולי ממדים ; כאשר אישה מבקשת לעבור ניתוח הרמת חזה אך שדיה גדולים מדי וייכנעו בשלב זה או אחר לכוח הכבידה, ועל כן מומלץ לה להקטינם ובמקביל להרימם.

בכל מקרה, לא רצוי לבצע ניתוח זה לפני גיל 18.

כיצד מתבצע ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה מתבצע בדרך כלל באמצעות חתך סביב העטרה וכאשר מדובר על שד גדול במיוחד נעשה לעיתים חתך נוסף. דרך חתכים אלה מגיעים לשומן ולרקמות השד ומסירים חלקים מהן כמו גם מעודפי העור סביב.

לפני הניתוח

ההכנות לניתוח מתחילות כמובן בפגישה עם המנתח/ת שבחרת.

בפגישה זו ייבחנו מספר פרמטרים שיקבעו את אופי הניתוח ובהם גודל השדיים, צורת העטרות והפטמות, תכונות העור באזור ועוד.

בשלב זה – בו תפרטי גם את ציפיותייך – תוכלי להחליט אם אכן הקטנת חזה תספק אותך או שאולי תעדיפי ניתוח משולב של הרמת חזה. ניתוח נוסף שלעיתים משולב בהקטנת חזה הוא ניתוח מתיחת בטן.

בכל מקרה, את כל השאלות תוכלי לשאול בפגישת הייעוץ ולקבל כמובן המלצה והכוונה, לצד הסבר מקיף על מהלך הניתוח ועל תהליך ההחלמה.

כמו כן, יהיה עלייך לבצע בדיקת דם וייתכן שידרשו בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת המנתח/ת. מידע כללי נוסף כמו מחלות רקע, תרופות, עישון, היסטוריה משפחתית של סרטן שד – ייבחן אף הוא.

אחרי הניתוח

למנותחות הקטנת חזה צפויות 24 שעות אשפוז בדרך כלל, כאשר רוב המטופלות שלנו מרגישות טוב מספיק כדי לצאת מהבית יום יומיים לאחר חזרתן.

כמו אחרי כל ניתוח, ייתכן ותחושי כאבים ונפיחות – והם נורמליים לגמרי ויחלפו כעבור שבוע-שבועיים. כמובן שבימים הראשונים אחרי הניתוח כדאי להימנע ככל הניתן מפעילות גופנית מאומצת.

 

הנחיות נוספות לאחרי ניתוח הקטנת חזה:

 • יש להקפיד על נטילת אנטיביוטיקה בהתאם להנחיות שתקבלי.
 • תונחי לישון על הגב למשך כ-4 שבועות.
 • מומלץ לחכות בסבלנות ולחזור לפעילות ספורטיבית או מאומצת רק אחרי 4-5 חודשים, ובכלל זה גם הרמת ילדים קטנים למשל.
 • יש להמשיך ולבצע בדיקות אולטרה סאונד וממוגרפיה בדיוק כמו לפני ההליך. הריונות, הנקות ותנודות משמעויות במשקל עשויים לשנות את צורת השדיים.

ניתוח הקטנת חזה – סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי גם ניתוח להקטנת חזה אינו חף מאפשרות לסיבוכים.

יחד עם זאת, כמובן שלבחירת הגורם המנתח מכל היבט יש השפעה על האפשרות לכך. בכל מקרה, תקבלי מאתנו הסבר מפורט ודרכי מניעה לפני ואחרי הניתוח.

הסיבוכים האפשריים:

 • צלקות לא אסתטיות
 • חוסר סימטריה
 • חוסר / עודף תחושה בעטרה
 • זיהום
 • דימום ושטפי דם – שאינם פוחתים ו/ או מתגברים
 • בצקות – שלא חולפות לאחר כ-4-6 חודשים
 • פקקת ורידים
 • נמק בעטרה, בפטמה או בשתיהן

חדרי הניתוח שלנו

TLV מדיקל סנטר כולל חדרי ניתוח גדולים ומרווחים המצויידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. כמרכז רפואה פרטית שחרט על דגלו מצוינות ומקצוענות אנחנו מחויבים לתת למטופלינו את השירות הטוב ביותר בכל שלב בתהליך וההקפדה על כך היא בלתי מתפשרת.

המרכז מאושר ע”י משרד הבריאות ופועל תחת גיבוי של בית חולים ציבורי. צוות הניהול של חדרי הניתוח כולל את המנהל הרפואי, מנהל ההרדמה ואח אחראי חדר ניתוח. נוהלי העבודה והסטנדרטים המופעלים במקום הינם מהגבוהים ביותר על מנת להבטיח ללקוחותינו את הטיפול המקצועי והבטוח ביותר.

שאלות נוספות

 • למעשנות
 • למי שאינן יציבות במשקלן או מתכננות הריונות נוספים
 • לסובלות ממחלות כרוניות כמו סוכרת, יתר לחץ דם או בעיות קרישה בדם

התוצאה הסופית, כמו גם תהליך ההחלמה, הינם אישיים מאד ותלויים בגורמים נוספים כמו מצב בריאותך הכללי, עורך וכיצד תשמרי על עצמך אחרי הניתוח.

את השינוי בגודלם של השדיים תוכלי לראות מייד, ואולם את הצורה הסופית תקבלי לאחר שתחלוף הנפיחות והשדיים יתקבעו במקומם.

חשוב שתדעי שבשמירה על התוצאות המוצלחות יש לך תפקיד חשוב: עלייך להקפיד על אורח חיים בריא, לשמור על משקל מאוזן ורצוי גם לבחור חזיות איכותיות ותומכות.

הרופאים שמבצעים את הניתוח

כך או כך, אל תתלבטו לבד. הרופאים שלנו העוסקים בניתוחי הגדלת חזה הם מהמומחים בתחומם וישמחו לייעץ לכם באופן אישי מה מתאים, מה כדאי ומתי.

ד”ר קרן אגם

מומחיות: כירורגיה פלסטית רקע ותקציר ד”ר קרן אגם הינה מומחית לכירורגיה פלסטית, רופאה בכירה ואחראית

קראו עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​