• כניסה לרופאים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון תרופתית

איך מתבצעת הפסקת הריון עם כדורים ולמי היא מתאימה?

במידה וגיל ההיריון צעיר (עד 7 שבועות- ניתן לדעת רק ע”י בדיקת אולטרסאונד)
רצוי וכדאי לבצע הפסקת הריון באמצעות כדורים ולחסוך את ההתערבות הכירורגית.

הפסקת הריון תרופתית

לכן מומלץ מאוד לפנות לביצוע הפסקת הריון מיד עם קבלת התשובה החיובית להריון וכמובן במידה והנך עומדת בקריטריונים לביצוע הפסקת הריון (ראי קריטריונים) הפסקת הריון תרופתית הינה הפלה מלאכותית בעזרת תרופות וללא התערבות כירורגית. זוהי שיטה חדשנית למדי להפסקת הריון המיועדת למטופלות הנמצאות בשלבי ההיריון ההתחלתיים. הפסקת הריון על ידי כדורים ניתנת לביצוע במשך 49 הימים הראשונים להריון ולפעולה זו שיעורי הצלחה של 95%. סיכויי ההצלחה יורדים ככל שגיל ההיריון מתקדם יותר ולכן פעולה זו איננה מומלצת מעבר לשבוע התשיעי של ההיריון. הפסקת הריון תרופתית אינה מתאימה למטופלות הסובלות ממחלות כרוניות הקשורות לכבד ונוטלות כדורים באופן קבוע, וכן למטופלות שמעשנות והן מעל גיל 35.
שיטת הריון זו נחשבת למקובלת בעיקר בשבועות הראשונים של ההיריון ולאחר מכן ניתן לבצע את ההפלה רק על ידי גרידה.

כיצד פועלים כדורים להפסקת הריון?

לאחר שהאישה ההרה עוברת בהצלחה את הוועדה להפסקת הריון של משרד הבריאות היא מגיעה אל הרופא ומקבלת טיפול בתרופה הראשונה הנקראת “מפיג`ין” בכמות של שלושה כדורים. כדורים אלו משפיעים על הפסקת ההתפתחות ההורמונלית של העובר. לאחר יומיים ניתן הטיפול השני – שני כדורי “ציטוטק”. גלולת ה”ציטוטק” גורמת להתכווצויות רחמיות ופליטת ההיריון ולכן תישארי להשגחה של 2-4 שעות במרכז הרפואי. תרופות אלו מחקות הפלה טבעית וגורמות לכך שהמטופלת תפלוט את שק ההיריון. לכדורים להפסקת הריון ישנן לעיתים תופעות לוואי הכוללות בעיקר כאבי בטן דמויי מחזור ולעתים גם חום והפרעות במהלך העיכול. בנוסף, חלק מהנשים עלולות לחוות דימום דמוי ווסת והתכווצויות. הדימום הנרתיקי עלול להימשך מספר ימים לאחר הפסקת ההיריון.

כמה זמן נמשכת הפלה תרופתית?

כל ההליך ההפלה בכדורים מתבצע בשתי פגישות ולאחר כשבועיים יש לבצע בדיקת אולטרסאונד ובדיקה גניקולוגית אשר מטרתה לוודא שאכן חלל הרחם נקי וההריון הופסק.

הפסקת הריון תרופתית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​